Wpis z mikrobloga

Hej, AgroMirki,

Jak widać świat #!$%@?ło. Nawozy (prawdopodobnie) za chwile po 6 tys. diesel 8zł. Śor pewnie też mega podrożeją.

Co uważacie by w takiej sytuacji zrobić sobie roczną przerwę i może jak po czasie wszystko się uspokoi to wrócić?

Nie mam kredytów więc nic mnie nie ciśnie. Na życie spokojnie by starczyło, nawet z głupich samych dopłat do ugorów.
Rozumiem taki @siodemkaxx który ma wieloletnie sady ale taki ja, z samym zbożem i rzepakiem, bez hodowli..?
Serio nie chce mi się chwilowo brać udziału w tej walce spekulantów.

#rolnictwo #wies #pracbaza #rozkminy
  • 36
  • Odpowiedz
  • 0
@Stormweaver: Soja trudna w koszeniu. Miałem kiedyś groch. Tragedia jak się powalił. Kosa w kombajnie dostała ostro po dupie przy tej ilości piachu na hederze.

@rolnik_wykopowy: prawdę mówiąc to obecna sytuacja jest idealnym powodem by na trochę odpocząć od rolnictwa i spróbować czegoś nowego. Od kilku lat to planuje ale zawsze głupi po żniwach na nowo obsiewam.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx @tomy86 Panowie proszę ostudzić swoje emocje, 7zl netto za żywiec to zaledwie kilkadziesiąt groszy powyżej opłacalności xD zarobek na sztuce wyniósłby max 50zl. Nie wiem jaka jest cena obecnie bo dopiero sprzedawać będę w przyszłym tygodniu, ale w piątek była jeszcze 5,90-6zl netto za żywą wage
  • Odpowiedz
Od kilku lat to planuje ale zawsze głupi po żniwach na nowo obsiewam.


@tomy86: wy sobie mozecie co roku co innego posiać a ja wydalem prawie 300k na nowy sad rok temu i co teraz xD
  • Odpowiedz
  • 1
@CocoJambo14: @PawelW124: ja nie potrafię robic rzeczy na odwal. Dlatego albo w polu robie by były efekty albo nie robie w ogóle. Nie mógłbym patrzeć na zboze które nie dostało nawozu, nie zostało opryskane na choroby.. a w żniwa dałoby 2t które ledwo pokryją kombajn i paliwo na uprawę.
  • Odpowiedz