Wpis z mikrobloga

Szkoda, że panuje tutaj powszechna "onucofobia" nawet wobec osób, które mają czasami odważne ale jednak potrzebne przemyślenia

Przy tej wojnie dokładnie tak samo jak przy Covidzie znowu odnoszę wrażenie, że coś tutaj jest nie tak i czuję się trochę, jak w takim matrixie, gdzie z jednej strony to wszystko oczywiście się dzieje i to nie ulega wątpliwości ale z drugiej strony, że to jest kolejny teatr lub część jakiegoś większego planu. Kiedyś byłem fanem teorii spiskowych i teraz już mi to może zbyt siedzi ale czasem naprawdę mam takie dziwne odczucie, którego nie jestem w stanie tak bezpośrednio opisać

Bo w sumie gdyby się nad tym tak poważnie zastanowić i spojrzeć na to wszystko inaczej to taka wojna jest wręcz idealnym gruntem do "zjednoczenia" ludzi i utworzenia czegoś w rodzaju rządu światowego pod pretekstem tego, aby rzekomo raz na zawsze zażegnać wszystkie konflikty. Już teraz jak rozmawiam z ludźmi zwłaszcza starszymi i zaczynam ich uświadamiać, że nam również oberwie się przez tą sytuację i ceny będą dalej szybować w górę to słyszę "a ja tam mogę już jeść sam chleb z masłem byle nie było tutaj tego, co na Ukrainie"... No #!$%@? mać

Po takiej wojnie ludzie zgodzą się już dosłownie na wszystko, bo będą chcieli czuć się bezpiecznie a taka perspektywa w rękach ludzi rządnych władzy absolutnej może być bardzo destrukcyjne a tak naprawdę nikt nie może zaprzeczyć, że nie ma jednak kogoś, kto pociąga za te wszystkie sznurki a my go/ich nigdy na oczy nie widzieliśmy i raczej nie zobaczymy. Takich rzeczy jest znacznie więcej ale znowu mam to wrażenie, że kompletnie nic na tym świecie nie dzieje się przypadkiem a Ty, jako zwykły szary człowiek możesz albo to akceptować, albo nie bo w pewnym sensie życie jest dobrowolne

Oczywiście uprzedzając ludzi o zamkniętych umysłach to, że Putin i jego spółka powinni publicznie wylądować na stryczku i dostać mele na ryj za każde istnienie, jakie poświęcili nie ulega absolutnie żadnej wątpliwości ale czy aby napewno tylko oni ? Może za nimi stoi ktoś, komu należy się również to samo ale przez pociąganie za sznurki z góry pozostaną nieuchwytni

Trochę się rozpisałem i wiem, że przemyślenia bardzo odważne wręcz z gatunku sci-fi ale cholera, czy naprawdę nie ma chociaż jednej osoby, która również próbuje się nad takimi rzeczami zastanawiać ?

#wojna #ukraina
  • 46
@Danio_1992: ja przez pierwsze dni czułem duch zjednoczenia, ale później uznałem, że nie chcę się jednoczyć ze społeczeństwem o tak niskim IQ. W ogóle lepiej się skoncentrować na swoim życiu i olewać doniesienia medialne. Z czasem się dorobić jakiegoś letniego domku w Hiszpanii/Portugalii i we Włoszech, a jak będą dymy to się tam zakamuflować i dalej żyć swoim życiem. Cała reszta niech sobie robi co chce.
Daje max miesiąc i zaczną
@Danio_1992: oho zaczyna się krucjata oświeconych xDD

a tak naprawdę nikt nie może zaprzeczyć, że nie ma jednak kogoś, kto pociąga za te wszystkie sznurki a my go/ich nigdy na oczy nie widzieliśmy i raczej nie zobaczymy.


Słyszałeś kiedyś, że niemożliwość obalania tezy nie oznacza jej potwierdzenia? Cały wpis taki sens, że ty masz przeczucie więc tak musi być w rzeczywistości i #!$%@? xD
@Danio_1992: No co w tym dziwnego, że w obliczu tragedii ludzkiej ludzie uświadamiają sobie jak niewiele znaczy majątek? Dzisiaj go masz, a jutro nie i nie masz na to wpływu. Ludzie nie potrafią cieszyć się z tego co mają, a przede wszystkim doceniać tego. Dzieje się to dopiero w momencie tragedii czy to w rodzinie czy właśnie gdzieś blisko nas.
@Danio_1992: teorie spiskowe są tak popularne, bo są to łatwe wyjaśnienia skompikowanych zjawisk. Wyznają je właśnie ludzie o zamkniętych umysłach.
Wojna toczy się także u nas w swerze informacyjnej. Podczas wojny naturalnie zmienia się wartościowanie potrzeb. Potrzeba bezpieczeństwa jest ważniejsza niż mniejsze niezgodności. Gdy bezpieczeństwo nie jest zapewnione, ciężko wymagać by spełnione zostały wyższe potrzeby
Przy tej wojnie dokładnie tak samo jak przy Covidzie znowu odnoszę wrażenie, że coś tutaj jest nie tak i czuję się trochę, jak w takim matrixie, gdzie z jednej strony to wszystko oczywiście się dzieje i to nie ulega wątpliwości ale z drugiej strony, że to jest kolejny teatr lub część jakiegoś większego planu


@Danio_1992: To idź do psychologa albo psychiatry, bo to wygląda na początek zaburzeń urojeniowych. Nie piszę tego
@Danio_1992: Ale druga strona medalu jest taka, że my teraz jesteśmy w pierwszej linii, a w przyszłości możemy na tym zyskać. Polska na arenie międzynarodowej w dwa tygodnie urosła znacząco, a jeśli konflikt zakończy się dla Ukrainy pozytywnie, to będziemy mieli BARDZO bliskiego sojusznika, a co za tym idzie przestrzeń dla inwestycji. W wolną ukrainę wpompowane będą ogromne pieniądze, ukraina będzie dążyła do UE. W naszym narodowym interesie, gospodarczo i militarnie,
@barteczek1337: To też jest oczywiście prawda dlatego może za bardzo wspominałem o samych teoriach spiskowych ale przekaz był dokładnie taki jak napisałeś powyżej, że prawda zawsze leży gdzieś pośrodku i wszystkie przekazywane informacje trzeba przyjmować z pewnym dystansem i przede wszystkim samemu wyciągać wnioski z pewnych rzeczy

To też nie jest tak, że jestem jakimś fanatykiem płaskiej ziemi czy jakiś innych jaszczurów z kosmosu, jedynie czasem naprawdę bardzo ciężko jest mi
@Danio_1992: wiesz co, też lubię sobie posłuchać teorii spiskowych, w niektóre wierzę, na niektóre patrze z przymrużeniem oka, więc żeby nie było, w latającego potwora spaghetti czy w reptilian nie wierzę xD ale ostatnio wyświetliło mi się na głównej w yt nagranie na temat izraela, sprzed 4 lat, z teorią powstania nowej jerozolimy na terenach ukrainy, dziwnym trafem według materiału sprzed 4 lat, ma się to wydarzyć w 2022 roku na