Wpis z mikrobloga

Szkoda, że panuje tutaj powszechna "onucofobia" nawet wobec osób, które mają czasami odważne ale jednak potrzebne przemyślenia

Przy tej wojnie dokładnie tak samo jak przy Covidzie znowu odnoszę wrażenie, że coś tutaj jest nie tak i czuję się trochę, jak w takim matrixie, gdzie z jednej strony to wszystko oczywiście się dzieje i to nie ulega wątpliwości ale z drugiej strony, że to jest kolejny teatr lub część jakiegoś większego planu. Kiedyś byłem fanem teorii spiskowych i teraz już mi to może zbyt siedzi ale czasem naprawdę mam takie dziwne odczucie, którego nie jestem w stanie tak bezpośrednio opisać

Bo w sumie gdyby się nad tym tak poważnie zastanowić i spojrzeć na to wszystko inaczej to taka wojna jest wręcz idealnym gruntem do "zjednoczenia" ludzi i utworzenia czegoś w rodzaju rządu światowego pod pretekstem tego, aby rzekomo raz na zawsze zażegnać wszystkie konflikty. Już teraz jak rozmawiam z ludźmi zwłaszcza starszymi i zaczynam ich uświadamiać, że nam również oberwie się przez tą sytuację i ceny będą dalej szybować w górę to słyszę "a ja tam mogę już jeść sam chleb z masłem byle nie było tutaj tego, co na Ukrainie"... No #!$%@? mać

Po takiej wojnie ludzie zgodzą się już dosłownie na wszystko, bo będą chcieli czuć się bezpiecznie a taka perspektywa w rękach ludzi rządnych władzy absolutnej może być bardzo destrukcyjne a tak naprawdę nikt nie może zaprzeczyć, że nie ma jednak kogoś, kto pociąga za te wszystkie sznurki a my go/ich nigdy na oczy nie widzieliśmy i raczej nie zobaczymy. Takich rzeczy jest znacznie więcej ale znowu mam to wrażenie, że kompletnie nic na tym świecie nie dzieje się przypadkiem a Ty, jako zwykły szary człowiek możesz albo to akceptować, albo nie bo w pewnym sensie życie jest dobrowolne

Oczywiście uprzedzając ludzi o zamkniętych umysłach to, że Putin i jego spółka powinni publicznie wylądować na stryczku i dostać mele na ryj za każde istnienie, jakie poświęcili nie ulega absolutnie żadnej wątpliwości ale czy aby napewno tylko oni ? Może za nimi stoi ktoś, komu należy się również to samo ale przez pociąganie za sznurki z góry pozostaną nieuchwytni

Trochę się rozpisałem i wiem, że przemyślenia bardzo odważne wręcz z gatunku sci-fi ale cholera, czy naprawdę nie ma chociaż jednej osoby, która również próbuje się nad takimi rzeczami zastanawiać ?

#wojna #ukraina
  • 46
  • Odpowiedz
@ellenfelek: Ej! Wczoraj czytałem to samo i trochę bardziej się zagłębiłem w temat i tutaj troszkę śmierdzi, dzisiaj premier Izraela Bennett, odwiedził międzyinnymi: putina, zelenskiego
Przed tym Izreal kompletnie nie "ingerował" w ten konflikt.
Może być ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ellenfelek: Właśnie też coś czytałem na temat utworzenia mikro państwa na zachodzie Ukrainy tylko przyznam szczerze nie zagłębiałem się w ten temat. No cóż wystarczy poczekać i zobaczyć, czy faktycznie takie coś się wydarzy

Ja się jedynie śmieję, bo jak zaraz po nowym roku robiło się coraz goręcej pod granicami Ukrainy to oglądałem taki dokument o Putinie jeszcze się śmiałem do różowej, że obejrzę bo trzeba poznać wroga xD I
  • Odpowiedz
@barteczek1337: jeśli to okaże się prawdą, to ten wielki gigachad zelensky okaże się zwykłym zdrajcą, który własny lud wystawił na rzeź dla chorych upodobań żydów, a jak wiemy, żydzi bez względu na to, gdzie się urodzili i w jakim języku mówią, stawiają interesy żydowskie na pierwszym miejscu od pokoleń, i będzie tak samo odpowiedzialny jak putin, tzn powinien być, bo jeśli ten szwindel przejdzie, to w mediach głownego ścieku i
  • Odpowiedz
@Danio_1992: z materiału który na ten temat obejrzałem, wynikało, że ma to być południe/południowy-wschód ukrainy, dziwnym trafem akurat tam najwięcej ziem okupują ruscy xD
a czego można się spodziewać od chłopa, który pierwsze co zrobił po 18tce, to zapisał się do kgb a po likwidacji kgb nie stronił od fsb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@barteczek1337: własnie nie widze zadnego interesu usa, ale widzę, że izrael od lat nimi steruje a usa mimo, że taki izrael rozdubcyłby w drobny mak, to jakimś cudem usa tańczy, jak im izrael zagra, i robi to, co izrael chce praktycznie. żydzi są rozsiani po całym swiecie, infiltrują rządy i korpo na całym świecie praktycznie, manipulują/sterują tym wszystkim chyba po prostu. mogę się mylić ale na to wygląda
  • Odpowiedz
@Danio_1992: Obserwujemy właśnie potyczkę między elitami zachodnimi, a Putinem , który się przeciw nim zbuntował i nie wytrzymując presji negocjacyjnej dotyczącej przyszłych wydarzeń postanowił zarżnąć swojego zakładnika negocjacyjnego czyli Ukrainę. W tle wszystkiego jest Izrael ze swoją Niebiańską Jerozoliną przepowiedzianą w ich pismach. Sam Załecki jest Żydem więc możliwe że robi pewne rzeczy dla Izraela, który dziwnie cicho siedzi. Twoje przeczucia są słuszne, kto wie, ten wie ale na wykopie
  • Odpowiedz
Przy tej wojnie dokładnie tak samo jak przy Covidzie znowu odnoszę wrażenie, że coś tutaj jest nie tak


@Danio_1992: wyłącz myślenie, bo widać ze jak robisz to we własnym zakresie, to sie gubisz w prostych rzeczach
  • Odpowiedz
@Levander:

kto wie, ten wie ale na wykopie wszystkiego napisać nie można...


Witamy wtajemniczonego xd
Przestańcie udawać jakbyście posiedli jakąś tajemna wiedzę bo to są tylko i wyłącznie wasze domysły i interpretację wysnute na podstawie pojedynczych strzępków informacji i podlane obficie sosem z wypowiedzi innych ludzi wierzących w spiski. Każdy dodaje coś od siebie, później 100 osób to przepisuje i nagle w obiegu funkcjonuje to ja pewnik.
  • Odpowiedz
@Danio_1992: Zasłona dymna przed sprzedaniem kompetencji rządów krajów w sprawie twojego zdrowia do WHO na rzecz przyszłych pandemii bo oni już wiedza ze będą pandemie. Przy tym kosmiczny wzrost cen żeby zubożyć społeczeństwo by nie miało siły walczyć No zaczyna się Shwabowy nowy ład
  • Odpowiedz
@Danio_1992 mam podobne przemyślenia :) i też z niektórymi się dzielę nimi na luźno. Może to być próba wytłumaczenia skomplikowanych rzeczy w prosty sposób (na chłopski rozum), jak to ktoś inny opisał, ale pamiętajmy, że nie wszystko jest też tak skomplikowane Jak się może wydawać - i nie znając wielu faktów, powstają pewne uproszczenia - jednak czy ma to wielkie znaczenie, jeżeli po jakimś czasie główny wynik tego przemyślenia / teorii,
  • Odpowiedz