Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć czy realnym jest zastosowanie lansowanej przez wykopków strategii że ruscy wysłali najpierw złom i mięso armatnie bo wyborowe jednostki wejdą w drugiej kolejności? Jaki miałoby to sens? Dla mnie to niedorzeczne, zamiast wjechać od razu myk myk i cele osiągnięte to mieliby wysyłać tam jakieś mięso w starym sprzęcie i międzyczasie świat patrzy i ma czas na jakieś reakcje. #ukraina #wojna
  • 34
@czlowiekbutelka: ja też nie potrafiłbym obronić tej tezy, biorąc pod uwagę słabnące morale kacapów i rosnące morale Ukraińców. Poza tym każdy dzień wojny to są ogromne koszta. Dodatkowo problem z zaopatrzeniem i pod kątem logistycznym i pod kątem zmniejszających się zasobów (już widziałem 2 filmy gdzie ruscy zatrzymali się w polu, bo nie mieli paliwa)
dosłownie jadą na sprzęcie pamiętającym interwencje w Afganistanie, a przecież na stanie maja znacznie lepszy.


@czlowiekbutelka: Zdają sobie sprawę, że Ukraińcy mają polskie pioruny i amerykańskie javeliny, więc boją się wysłać lepszy sprzęt, mają nadzieję, że się wystrzelają i wtedy wjadą lepszym sprzętem, ale przejadą się na tym, bo do Ukrainy jadą dostawy z wielu państw, więc przed kompromitacją ruskich już nic nie obroni.
@czlowiekbutelka: Brednie. Nieważne czy jesteś Bartosiakiem, Kaczyńskim czy Putinem - każdy konflikt ma trwać krótko. Szczególnie w sytuacji kiedy presja rośnie z dnia na dzień. Ukraina i USA wywiadem i PR wygrywają wszystko. Nienawiść do Rosji i Putina rośnie, a w kraju zaczynają Ci się protesty. TYM SAMYM WYSYŁASZ NAJLEPSZE SIŁY PIERWSZE - dlatego są dywersanci, dlatego były walki o lotniska, dlatego próbowano lotniska zniszczyć na początku. Ruscy się przeliczyli a
@czlowiekbutelka Być może coś w tym jest. Kiedyś czytałem o obronie III Rzeszy i w pierwszej linii obrony stawali najmniej wartościowi żołnierze i sprzęt żeby nie żałować ewentualnych strat. I z każdą kolejną linią obrony żołnierze jak i sprzęt jest coraz bardziej zaawansowany, aż do ostatniej najbardziej elitarnej składającej się z dobrze przeszkolonych i zaprawionych jednostek w boju.

Może z atakiem rosyjskim będzie tak samo.