Wpis z mikrobloga

@Lapidarny zgadzam sie. Wg mnie jednak kobiety sa w duzym stopniu odpowiedzialne za taki stan - obskakuja wszystko wokol synusia, sprzataja, gotuja, piora i w ten sposob taki gosc w wieku 20 lat uwaza, ze brudne ubrania w magiczny sposob respawnuja sie w jego szufladzie jako czyste. Mojemu kumplowi jeszcze na studiach matka kanapki robila na uczelnie. Raz rozmawialismy o dniu kobiet, powiedzial ze matce w tym dniu daje "uslugi". Pytam: jak
  • Odpowiedz
@Lapidarny: no i dobrze, dlaczego stara ma #!$%@? jak jakis niewolnik a chlopy siedza i tna w #!$%@?? Wystarczy ze moja matka tak #!$%@? za wszystkich a ja sie #!$%@?. Nigdy wiecej. Podzial obowiazkow.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: znam tez przypadki, ze facet poproszony o wykonanie obowiązków domowych celowo wykonuje je złe, żeby kobieta robiła to za nich (ʘʘ) zawsze przykład idzie z góry i facet/ kobieta zachowują się tak, jak nauczyli się w domu. Zazwyczaj pokolenie naszych mam są takimi samosiami i wszystko zrobią najlepiej, później rosna osoby, co nie potrafią podłogi umyć.
  • Odpowiedz
Ja to nawet firanki umiem wieszać więc osiągnąłem w jakimś stopniu już chyba mistrzostwo w obowiązkach domowych
  • Odpowiedz
@KotekMruczus666: To prawda stare Janusze to nic nie potrafią z takich rzeczy robić. Ale często umieją obsłużyć elektronarzędzia, naprawić jakieś pierdoły itd. Widać, że mężczyźni byli uczeni innych rzeczy niż kobiety. Teraz za to są ludzie co umieją wszystko, ale i tacy co nie umieją ani jednego, ani drugiego
  • Odpowiedz
@CocoJamboolin: To chyba zależy od próby. Sporo kobiet, które znam na lvl 28+ (co ważne: będących na swoim) jest takich, że przetrą kurze, jak mają goście przyjść i tyle, a odkurzacz włączą jak już potykają się o kurzowe chamaechory. I jeszcze się do tego przyznają :) Prym wiodą łazienki. I czasem się nie dziwię, bo gdybym miał tam >100 rzeczy (głównie kosmetyki, w tym te, które leżą od 3 lat nieużywane),
  • Odpowiedz
@Lapidarny lol xD mieszkałem z kilkoma laskami na przestrzeni ostatnich lat i zawsze był syf na chacie. Nie pozmywane naczynia leżące po kilka dni w zlewie to norma. Mieszkam teraz w dwoma ziomeczkami i mamy porządek. Laski to turbo syfiary
  • Odpowiedz
Jeśli są niezdolne do skutecznej komunikacji z własnym partnerem i wypracowanie sprawiedliwego podziału obowiązków, to normalnym jest ponoszenie tego konsekwencji.


@Charlie_Baker: kobiety nie są odpowiedzialne za system, w którym żyją i do jakiego są od urodzenia wychowywane, a wypracowanie sprawiedliwego podziału obowiązków w systemie, który nie uczy mężczyzn dbać o dom, to kolejna praca, często nieefektywna. oczywiście wszyscy powinniśmy nad tym systemem pracować, ale jak napisałam wyżej, to żmudna praca.

Poza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Corranh: wiadomo wszyscy będą programistami i lekarzami, a ludzkie pracujący jako pomoc domowa będą się brali z magii wolnego rynku xD

Może by tak wychowywać wszystkich żeby robili coś porządnie, a nie uczuć od małego że tylko sukces ma znaczenie i po drodze mogą się wysługiwać innymi?
  • Odpowiedz
@Lapidarny: jako dziecko i nastolatka w domu nie musiałam nic praktycznie robić. Teraz wszystko doskonale ogarniam sama. To nie jest jakaś tajemna sztuka, jasne są różne, lifehacki przydatne czy tam "babcine sposoby", ale moi rodzice też ich nie znali, a ja się o nich dowiedziałam z internetów, więc... ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
kobiety nie są odpowiedzialne za system, w którym żyją i do jakiego są od urodzenia wychowywane,


@CocoJamboolin: Kobiety współtworzą ten system, bo m.in. to głównie one odpowiadają za wychowanie i edukację dzieci (ograniczona rola ojców/nauczycieli nie jest dobra).

Nie odmawiaj tak kobietom sprawczości i zdolnosci do ponoszenia odpowiedzialności, bo jeszcze ktos pomyśli, że uważasz je za gorsze i mniej zdolne od mężczyzn.
  • Odpowiedz
Kobiety współtworzą ten system, bo m.in. to głównie one odpowiadają za wychowanie i edukację dzieci (ograniczona rola ojców/nauczycieli nie jest dobra).

Nie odmawiaj tak kobietom sprawczości i zdolnosci do ponoszenia odpowiedzialności, bo jeszcze ktos pomyśli, że uważasz je za gorsze i mniej zdolne od mężczyzn.


@Charlie_Baker: oczywiście, kobiety też współtworzą ten system i też powinny pracować nad tym, żeby go zmienić, jednak zmiana systemu, to żmudna i ciężka praca i często
  • Odpowiedz