Wpis z mikrobloga

@Yxonumei:

@Baudi: tylko jak często się je i sprząta, a jak często się wierci w domu

A co to ma do rzeczy? Prezes i sprzataczka pracuja po 8 godzin, ale ich praca nie jest rownie oplacalna.

Dodatkowo, coraz mniej kobiet potrafi gotowac i jest syfiarzami, wiec ten argument mozna wsadzic miedzy bajki.
  • Odpowiedz
@Baudi: Przecież o tym jest ten obrazek. Lol. Tak, kobiety się oburzają na to,.że chłopców uczy się inaczej i teraz to już się zmienia na lepsze. Niestety ten stereotyp, że sprzątanie to kobiece obowiązki jest cholernie silny i kobiety chcąc nie chcąc same wpadają w takich schemat. Wcale nie pomagają docinki ich matek, które brały wszystko na siebie.

Niby sprzęty AGD same wszystko robią, ale jakoś to kobiety nadal obsługują
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Noe brudasy i nie niezaradne, ale często jednak wychowane w modelu, gdzie oczywistością jest, że obowiązki domowe to obowiązki kobiet. Często się to jeszcze obserwuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rudyba: wydaje mi się zze raczej mniej pracują (w sensie bez nadgodzin) i no tyle. A co do ciężej - no facet pracujący fizycznie raczej zasługuje na więcej zrozumienia w kwestii odkurzania etc. Ale to wsysstko indywidualna kwestia, wiadomo
  • Odpowiedz
@CudMalina: Ale to Ty się oburzasz ze nikt Cie nie nauczył majsterkowania a moglas i nadal mozesz nauczyc sie tego sama - jednak siedzisz przed komputerem czy telefonem i szukasz dziury w calym.
Większość z Was nie nadaje się do prac typowo męskich, są oczywiście wyjątki, ale natury nie oszukasz. Ani Was to szczególnie nie interesuje, ani przeciętnego talentu nie wykazujecie. Najczęściej i tak skończy się tym że poprosicie o pomoc faceta. Więc sorry, nic się nie zmieni, nadal będziecie godzinami przeglądały Netflix, TikTok, Tinder, Instagram i YouTube w poszukiwaniu nowych ciuchów czy technik makijażu i ploteczek, bo to jest Wasz świat - psychologii, obserwacji i relacji. I proszę nie wciskać mi kitu o różnicach w wychowaniu.

Bardzo możliwe, że kobiety obsługują częściej AGD niż mężczyzni. Naucz się męskich obowiązków i podziel się z partnerem sprawiedliwie. Aha, pamiętaj też, aby pójść później na emeryturę.

Odnośnie ryzykowania w pracy, jeżeli próbujesz dyskredytować mężczyzn, jako tych, którzy ryzykują życiem w pracy, to się nie pogrążaj, bo statystyki są wyraźne w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lapidarny: ja to mam wrażenie że baby są teraz turbo niezaradne. Mam trochę znajomych, czy drugich połówek moich kolegów to raczej żadna się nie fatyguje do gotowania czy sprzątania.
  • Odpowiedz
@CudMalina: Tak bez najeżdżania na kogokolwiek (bo argumenty, jakie tu padają, są jakie są) - czy, na tyle na ile da się obiektywnie powiedzieć, uważasz że stwierdzenie i jego forma, użyte w obrazku, nie są polaryzujące? To nie jest wydźwięk typu "naucz chłopca obowiązków domowych, żeby łatwo było mu je dzielić z partnerką w przyszłości". To atak, stawianie kobiety w roli ofiary, a faceta jako opresyjnego samca, który szuka niewolnika.

Mnie, jako komuś, kto świetnie sobie radzi i komu nie sposób zarzucić "syfiarstwa" czy nieogarnięcia w kuchni, to bardzo nie odpowiada i osobiście czuję się zirytowany pchaniem takiej narracji. Facet w reklamie to zawsze sierota. Ot taki typ, co ma 36,8°C i umiera, dziećmi się zająć nie umie, tynk ze ścian będzie zjadał, bo nie wie jak się chleb kroi.

Czy Wy, kobiety, poczułybyście się dobrze, gdyby Was przedstawiać jako ludzi II kategorii, bo nie umiecie sobie zmienić koła czy jak lata ćma po pokoju albo inny pająk biega, to często tylko pisk i wołanie faceta, żeby
  • Odpowiedz
@Shatter: No ale pytanie jest dlaczego mniej pracują? Bo są leniwe albo wola pracować w domu i ogarniać wszystko? Czy nie mogą sobie pozwolić na prace w nadgodzinach bo musza ogarniać dom, dzieci i to od nich partner oczekuje, ze pójdą na zwolnienie w razie czego.
  • Odpowiedz
@Baudi: Jako kobieta powiem Ci,że mnie również pranie jakoś mocno nie interesuje. Natomiast każdemu kiedyś kończą się czyste gacie i musi zrobić pranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikogo nie chce dyskredytować, ale tłumaczenie się, że faceci ryzykują życie jest absurdalne. Większość ludzi ma jednak prace z podobnym, niskim ryzykiem. I w ogóle co to ma do rzeczy? Odkurzanie i pranie jest całkiem bezpieczną czynnością, więc i
  • Odpowiedz
@Lapidarny: #!$%@?, ja tam #!$%@? robiłem jak byłem dzieckiem czy nastolatkiem ¯\_(ツ)_/¯ w pokoju twórczy burdel, sporadycznie obrałem jakieś ziemniaki czy zmyłem naczynia. Głównie dlatego, że w domu i tak był porządek, bez mojego udziału. Różowa z kolei miała odwrotnie - zmywanie, gotowanie, codziennie na szmatce, bo mama zaraz wróci i będzie #!$%@?ć.
I co #!$%@? z tego jak to teraz różowa jest większą syfiarą i ja ją ganiam, że
  • Odpowiedz
Tak bez najeżdżania na kogokolwiek (bo argumenty, jakie tu padają, są jakie są) - czy, na tyle na ile da się obiektywnie powiedzieć, uważasz że stwierdzenie i jego forma, użyte w obrazku, nie są polaryzujące? To nie jest wydźwięk typu "naucz chłopca obowiązków domowych, żeby łatwo było mu je dzielić z partnerką w przyszłości". To atak, stawianie kobiety w roli ofiary, a faceta jako opresyjnego samca, który szuka niewolnika.


@NyanNyan:
  • Odpowiedz
@CudMalina: Nie zgodzę się. Jeśli jedyną metodą zwrócenia uwagi na problem jest uciekanie się do stereotypów i obrażanie jakiejś grupy, to pomysł zawodzi na etapie projektowania.
Kontrprzykład przedstawiłem powyżej:

przekonaj córkę do znalezienia porządnej pracy, żeby w przyszłości była partnerką, a nie utrzymanką


Czy uważasz, że taka reklama prowadziłaby do konstruktywnej dyskusji nt. wyboru kierunku studiów przez młode kobiety czy może wywołałaby falę hejtu i od razu odwracanie kota ogonem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rudyba: tak, racsej tak. Oczywiście terwz generalizuję, ale kobiety generalnie odnajdują się bardziej w byciu rodzicami i są bardziej opiekuńcze niż ojcowie, ci zaś w wielu przypadkach zarabiaja lepiej od swoich żon - choćby ze względu na to, że praca fizyczna budowlańca jest dużo bardziej opłacalna niż praca fizyczna kasjerki.
Idąc wyżej - faceci mają cechy, które częściej pozwalają im na budowanie karier, więc ekonomicznie bardziej opłaca się pracować w
  • Odpowiedz
Zacznijcie ogarniac naprawy, remonty, samochody, pracujcie wiecej i dluzej zawodowo, ryzykujcie swoim zyciem. Dopiero wtedy Wasze narzekanie na rowny podzial obowiazkow bedzie mialo sens.


O #!$%@?, ale ktoś odleciał xD my to jesteśmy stworzeni do wyższych celów, więc jak śmiecie wymagać sprzątania po sobie xD
  • Odpowiedz
Wstawienie pralki nie jest za trudne dla mężczyzny, mężczyzna tego najczęściej po prostu nie chce robić - nie interesuje go to i mam nadzieję, mam nadzieję, że rozjaśniłem Ci co nieco.


Kolejny cudowny chochoł ( ͡º ͜ʖ͡º) jak wiadomo w zainteresowaniach każdej kobiety mieści się mycie kibla, wieszanie prania i obieranie kartofli.

Robimy to, bo to nasze prawdziwe hobby, a cóż mężczyzna ma ciekawsze rzeczy do robienia
  • Odpowiedz