Wpis z mikrobloga

  • 140
Nowe osiedle w centrum Krakowa. Sąsiadzi to lekarze, prawnicy, profesorowie sama śmietanka.
Ale są też hipsterzy, którzy z przyczyn ideowych zrezygnowali z posiadania samochodu na rzecz roweru, a przynajmniej to sobie tłumaczą.
Ostatnio sąsiad awansował na drabinie społecznej albo może wreszcie zmądrzał i kupił małe miejskie wozidełko.
Niestety nie zaadoptował się jeszcze do nowej rzeczywistość i dalej próbuje parkować swoją Toyotę gdzie poprzednio trzymał rower...
Wpycha ją do tej wnęki kiedy sąsiadka wyjedzie i wyciąga jak jej akurat nie ma.
Zaproponowałem mu ostatnio, że mogę mu wynająć miejsce na minus drugim poziomie parkingu bo parkowanie poza wyznaczonymi miejscami jest niezgodnie z regulaminem wspólnoty to roześmiał mi się w twarz:
"Dziękuję obejdzie się" powiedział i dodał "Ja to bym tu ciągnik z naczepą zawrócił"
#samochody #mieszkanie #krakow #bekazpodludzi #rower #samochodoza #pedalarze #sasiadpedal
BArtus - Nowe osiedle w centrum Krakowa. Sąsiadzi to lekarze, prawnicy, profesorowie ...

źródło: comment_16451944199fwtt3KwMP6fjQqfZ8FlPi.jpg

Pobierz
  • 62
@damian_co_dalej:
-Przestrzeń publiczna
-Prywatny osiedlowy parking podziemny

W przypadku parkingu prywatnego idziesz do zarządcy i to on podejmuje decyzje. Nie wiem czy widzisz różnicę między przeszkadzaniem innym a nie przeszkadzaniem innym, Chyba ze tamta przestrzeń jest do czegoś innego wykorzystywana, lub nie jest bo właśnie parkuje tam ten sąsiad.

Tutaj się raczej rozchodzi o bul dupo opa o to że ktoś sobie parkuje za darmo, i tutaj według mnie zarządca powinien
ak nie przeszkadza jak zajmuje miejsce na przynajmniej kilka rowerów, zresztą korzysta z przestrzeni garażu podziemnego nie dorzucając się do jej utrzymania?


@powaznyczlowiek: UP + nie jest to miejsce na rowery tak samo jak nie jest to miejsce na samochody więc argument o rowerach jest słodziutki ale tak samo nie trafiony. Równie dobrze mogli by zlikwidować te miejsca zaznaczone bo one również zabierają miejsca dla rowerów.
@PanBulibu: z kolektywnego punktu widzenia być może, ale niektórzy z nas są jednostkami, a te często nie lubią stać na mrozie na przystankach czy nawalać rowerem podczas wichury i w deszczu


@Wap30: problem w tym, że ludzie, którzy jeżdżą autami często nie lubią absolutnie wszystkiego w każdym innym środku transportu i jedyny dopuszczalny sposób poruszania się po mieście to właśnie ich własny samochód.

Każdego dnia jest zła pogoda na rower,
trzeba wymyślić coś w stylu, że w trakcie jazdy wdycha się spaliny z samochodów albo, że smog


@KeepCalm: no nie wiem, to akurat nie jest wcale taki zły argument. Aktywność fizyczna na zewnątrz w obrębie większych miast to często autentycznie mało zdrowy i przyjemny pomysł.

W praktyce są #!$%@? leniwi i tyle


@KeepCalm: i mają prawo żyć tak, jak im wygodnie. To, że sektor publiczny nie zapewnił żadnego porównywalnie wygodnego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanBulibu: a co konkretnie daje ci mandat do decydowania, szczególnie za innych, kiedy jest "faktyczna potrzeba używania samochodu" a kiedy nie? XD i niby w czym lepszy jest ten twój przeważnie stojący samochód skoro i tak blokuje miejsce, emituje spaliny, wydala olej który przecież i tak musisz co rok/dwa zmienić itd itp?

Konkretniej - czemu kupiłeś ten niewspółmiernie drogi i najmniej efektywny środek transportu zamiast skorzystać z wypożyczalni czy car sharingu?