Wpis z mikrobloga

  • 140
Nowe osiedle w centrum Krakowa. Sąsiadzi to lekarze, prawnicy, profesorowie sama śmietanka.
Ale są też hipsterzy, którzy z przyczyn ideowych zrezygnowali z posiadania samochodu na rzecz roweru, a przynajmniej to sobie tłumaczą.
Ostatnio sąsiad awansował na drabinie społecznej albo może wreszcie zmądrzał i kupił małe miejskie wozidełko.
Niestety nie zaadoptował się jeszcze do nowej rzeczywistość i dalej próbuje parkować swoją Toyotę gdzie poprzednio trzymał rower...
Wpycha ją do tej wnęki kiedy sąsiadka wyjedzie i wyciąga jak jej akurat nie ma.
Zaproponowałem mu ostatnio, że mogę mu wynająć miejsce na minus drugim poziomie parkingu bo parkowanie poza wyznaczonymi miejscami jest niezgodnie z regulaminem wspólnoty to roześmiał mi się w twarz:
"Dziękuję obejdzie się" powiedział i dodał "Ja to bym tu ciągnik z naczepą zawrócił"
#samochody #mieszkanie #krakow #bekazpodludzi #rower #samochodoza #pedalarze #sasiadpedal
BArtus - Nowe osiedle w centrum Krakowa. Sąsiadzi to lekarze, prawnicy, profesorowie ...

źródło: comment_16451944199fwtt3KwMP6fjQqfZ8FlPi.jpg

Pobierz
  • 62
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@powaznyczlowiek: Ależ ja rozumiem, że ktoś może znajdować więcej argumentów do jeżdżenia autem i nikomu tego nie zamierzam zabraniać. Uznaję jednak pogląd (co jest poparte badaniami), że większość ludzi jeżdżących autami po mieście wcale tego nie potrzebuje, ba! - wiele tych osób nie potrafi podać żadnej, broniącej się argumentacji. Nawet jak się tak oględnie popatrzy - ponad 90% aut stojących w korkach wiezie jedną osobę - bo "tak jest wygodnie" a
@KeepCalm: I fajnie, mam prawo jeździć samochodem, bo jestem leniwą #!$%@?ą i nie lubię komunikacji publicznej, bo nie zawiezie mnie dokładnie tak gdzie chce dojechać, muszę dojść do przystanku, a ludzie z niej korzystający w większości śmierdzą. Poza tym lubię swoją przestrzeń osobistą, stąd też wykupuję kilka miejsc obok siebie w kinie, żeby nikt za blisko mnie nie siadał, a w autobusie czy innym tramwaju jestem skazany na towarzystwo innych osób
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanBulibu: to może zawołaj jak się pozbędziesz a najlepiej parę miesięcy później, bo na razie to trąci hipokryzją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do ludzi jadących pojedynczo samochodami to bym się nawet z tobą zgodził gdybym nie miał do czynienia z krakowskim MPK ( ͡° ͜ʖ ͡°) rowerem też dużo jeżdżę, ale przewiezienie dzieciaka, zrobienie zakupów, przetransportowanie się 15km do biura i
i mają prawo żyć tak, jak im wygodnie. To, że sektor publiczny nie zapewnił żadnego porównywalnie wygodnego środku transportu tym ludziom a samochody są albo spalinowe albo na prąd i tak produkujący zanieczyszczenia to nie jest ich wina, tylko m.in. cymbałów u władzy (nie tylko obecnych).

Winienie ludzi którzy nic nie mogą i chcę te kilka sekund życia spędzić z jakąś ograniczoną wygodą na jaką są w sobie w stanie pozwolić to
Uważasz, że zakup auta które jest de facto najmniej efektywnym i niewspółmiernie drogim środkiem transportu w mieście jest oznaką "mądrości"?


@PanBulibu: Nie jest aż taki drogi. Jeśli ktoś nie ma karty miejskiej to podjechać gdzieś własnym autem z rodziną jest najtańszą opcją. Nawet głupi bilet na autobus x3 lub 4 to w Warszawie 2x4.4 + 2,2 dla dziecka i to wszystko x2 bo jeszcze powrót i za głupi przejazd w obie
@Ogniwo_Paliwowe
Mieszkam w wawie,mam auto,a i tak 99% czasu jezdze zbiorkomem¯_(ツ)
Metro jest zawsze wygodniejsze i szybsze od auta

A auto wykorzystuje,zeby jezdzic za miasto,dlugie trasy,albo na wieksze zakupy¯_(ツ)
Uważasz, że zakup auta które jest de facto najmniej efektywnym i niewspółmiernie drogim środkiem transportu w mieście jest oznaką "mądrości"? Dziwny ten świat się robi...


@PanBulibu: fajna próba racjonalizacji sobie własnej biedy.
Ja wiem, że tak łatwiej samego siebie oszukiwać, ale to nie próbuj przekonywać innych, bo to tylko wzbudza uśmiech politowania. Ok, skoro musisz liczyć każdego plna no to auto nie jest dla ciebie. Ale właśnie jak na ząłączonym przykładzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
albo może wreszcie zmądrzał


@BArtus: Uważasz, że zakup auta które jest de facto najmniej efektywnym i niewspółmiernie drogim środkiem transportu w mieście jest oznaką "mądrości"? Dziwny ten świat się robi...


@PanBulibu: no chyba że masz w zimie 3 dzieciaków do rozwiezienie po szkołach/przedszkolach - wsadź je wszystkie na rower to pogadamy o efektywności
@BArtus to takie polackie xD mam akurat polaków w bloku, to burdel oczywiście oni zostawiają... każde mieszkanie ma piwnicę, ale durne dmuchane jacuzzi musieli postawić w pralni, gdzie nie ma miejsca i nie da się nawet wywiesiś prania przez debili. Też sobie używali dla gości zabukowanych miejsc parkingowych, mimo że przed budynkiem są wyznaczone, no ale to wtedy auto może zmoknąć przez weekend i wpierdzielali się jak inni byli w trasach... wstyd
@BArtus: dla wszystkich broniących - ludzie którzy kupili miejsca, musieli wybulic po 25k+, dodatkowo płacą czynsz i podatek miejski. Pan nie płaci nic. Dodatkowo, parkowanie samochodem w miejscach do tego nie wyznaczonych może skutkować nie wypłaceniem odszkodowania mieszkańcom w przypadku pożaru itp.
@pianinka: Jakie to biedackie porównywać najtańsze auta z dobrym rowerem xD żeby pasowało do teorii.i co masz rower za 100k chociaż? A widać idealnie na wykopie za jakimi rowerami płaczą zapaleni rowerzyści gdy im ukradną, jakieś szroty które jako nowe były warte 2-3k xD