Wpis z mikrobloga

#wroclaw

I jak wam sie podoba nowy rewolucyjny pomysl na Kazimierza Wielkiego? ( )

Według specjalnego planu stworzonego dla centrum, wrocławskie Stare Miasto powinno się zazielenić i być bardziej przyjazne pieszym. Na razie magistrat zamierza zrealizować trzy propozycje z tej szerokiej wizji.


Nie znalazlem tego planu na stronach magistratu. Wyborcza za paywallem, wiec wiele wiecej nie ma.

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28115079,wiecej-zieleni-i-przestrzeni-dla-pieszych-na-starym-miescie.html
Pobierz PurpleHaze - #wroclaw

I jak wam sie podoba nowy rewolucyjny pomysl na Kazimierza W...
źródło: comment_1645100362xK6GceIr3PMuGulxyT1DhG.jpg
  • 40
@wiktorek_pl: Jeśli faktycznie udałoby się uspokoić ruch na Kazimierza, to nie powinny się tam tworzyć korki. Wtedy, od czasu do czasu, będzie można przejechać samochodem.
Oczywiście zakładam, że większość osób będzie korzystała z MPK. Ale to się nie stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurpleHaze: Ich już tam #!$%@?ło i to grubo.

@groman43: A masz jakąkolwiek alternatywę? Bo Magistrat jednocześnie wpadł na to zeby obwodnicę Śródmiejska zrobić jednopasmowa jako Aleje Wielkiej Wyspy. Co ma przyjąć ten ruch? Przecież nawet Buspasy nic nie dadzą jak autobusy będą stać w połowie miasta.

Jak chcieli zamykać Kazimierza Wielkiego to trzeba było wyburzyc 5 kamienic na Pułaskiego i mieć jakąkolwiek alternatywę na objazd tej części miasta.

@wiktorek_pl:
@PurpleHaze: Na tym odcinku będzie bardzo ciężko coś zmienić, żeby każdemu dogodzić. Stan docelowy wygląda ładnie na obrazku, ale w praktyce nie widzę aktualnie jakiegokolwiek sensu takich zmian. Miasto by się jeszcze bardziej zakorkowało.
@Darth_Gohan: #!$%@? mnie to obchodzi, mogą korzystać z komunikacji zbiorowej. centra miast mają służyć przede wszystkim pieszym i rowerzystom. Przecież zostawili jeden pas wy tym planie, styka. Zaparkować mogą sobie kilometr od centrum i się normalnie przejść na stare miasto.
Niestety, ale zmianę myślenia trzeba trochę wymusić odgórnie.


@pekak: #!$%@?, jak socjalizm. Rozwiązywanie problemów, które sami stworzymy. Nakaz jazdy komunikacją! 30 minut autem? Nieee, bujaj się 2 godziny komunikacją xD

Zurychu, Wiedniu czy Oslo wygląda to zupełnie inaczej.


@wiktorek_pl: o shit, here we go again. Dawaj teraz siatkę ulic Wiednia i oblicz odległość od centrum do autostrady ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ile to już takich pseudoaktywistów
@Ogau o czym ty do mnie rozmawiasz, bo nie rozumiem. Mój ojciec jest z wiednia, od 20 lat spędzam tam co roku miesiąc życia ttlo wytłumacz najpierw jaka ty stawiasz tezę, bo tak poplules monitor że nic nie zrozumiałem.