Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś dodatku/pluginu do Woocommerce (Wordpress) którego funkcją byłoby automatyzowanie wysyłki po zrobieniu przelewu poprzez przelewy24. Standardowo działa to tak, że ktoś wpłaca kasę przez przelewy24.pl (mają swój plugin pod WP), w panelu jest info o tym, ale wysyłka ebooka/wirutalnego przedmiotu nastepuje dopiero po klepnięciu przez admina. Czy da się to jakoś zautomatyzować by kupujący od razu dostawał kupiony towar? Czy są jakieś darmowe wtyki czy zostaje zakup jakiegoś dodatku "premium"?

#wordpress #woocommerce #sklep #pytanie #webdev
  • 15
@chomik3: Przecież Woo standardowo wysyła produkt cyfrowy właśnie po opłaceniu.

Skoro obecnie wysyłka jest po klepnięciu przez admina to właśnie to jest niestandardowe działanie i pewnie zrobione jakąś wtyczką.
@chomik3: poszukaj w ustawieniach czy nie masz włączonej opcji przekazywania. Przekazanie idzie zawsze automatycznie, ale są wtyczki które maja opcje o której piszesz
@CygaroZwasem: @Moron: @zwierzak40: Ale durna sytuacja... głównym winowajcą jest... onet i wp ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Testowałem na szybko założonym koncie z onetu - nie doszedł mail, założyłem konto na wp - to samo. Przyczyny więc szukałem w innych miejscach. Dodałem plugin z wysyłką SMTP, dodałem plugin który zapisuje wszystkie wysłane maile, sprawdziłem liczbę wysłanych maili z serwera i się okazuje, że maile wychodziły, ale
Fajnie, że problem rozwiązany.

że maile wychodziły, ale nie dochodziły.


@chomik3: Musisz mieć coś schrzanione, skoro na onet i wp nie dochodzi. Może masz błędny rekord SPF albo DKIM.

Wyślij mail testowy na adres podany tutaj:
https://www.mail-tester.com/

A następnie kliknij "sprawdź wynik".

I jeżeli problem dotyczy SPF albo DKIM albo nieprawidłowym polem "od" to napraw, bo niedochodzące maile to poważna sprawa w sklepie internetowym.
@zwierzak40: Na 10minutemaila oraz na gmaila dochodzi wszystko. Na onet i wp nie. Może IP serwera trafił na jakąś spamliste. Już kiedyś miałem wojenki z onetem, bo ich polityka antyspamowa jest debilna - nawet jak na jakimś dużym hostingu jest 100 stron i z jednej domeny poleci większy spam to onet banował wszystkie domeny na danym IP.