Wpis z mikrobloga

Opublikowany trailer to pomieszane z poplątanym - mamy kilka bardzo dobrych, plenerowych i bitewnych ujęć, a tuż obok tego puste i sztuczne sceny. I podniesiony głos, który brzmi, jakby faktycznie zapraszał do Narnii. Dekoracje są bardzo dobre, ale dopełnione sterylnym wykończeniem i sztucznym CGI. Przede wszystkim razi jednak czystość, sztuczność i brak jakiegoś ducha.
Ujęcie niżej - niby fajnie. Jakaś dzicz, bohaterka ma poczochrane włosy, w nich jakieś śmieci. Ale kaftan wygląda jakby dopiero odpięli z niego metkę, a cera naszej bohaterki jest czysta, rumiana i lśniąca, jakby właśnie wyszła od kosmetyczki.

Czuję, że to będzie po prostu "kolejny serial fantasy", tylko że zrobiony za duże pieniądze.

#wladcapierscieni #lotr #seriale #amazonprimevideo
Pobierz
źródło: comment_1644823780R6ZglNC9eKHPaxJZT4wYzT.jpg
  • 32
@MorderczyJablecznik: tak, widziałem. Szkoda że można sobie tylko powypisywać takie komentarze, bo w gruncie rzeczy i tak niczego to nie zmieni. Chociaż widziałem tam też jeden trafny komentarz, że YT usunął przycisk "nie lubię", ale w tym wypadku nawet nie jest potrzebny. Zawsze coś. Przynajmniej człowiek widzi, że nie jest sam w swojej ocenie.
Specjalnie dla tego serialu miałem wykupić Amazon Prime. Nie wykupię. Oczywiście to zupełnie #nikogo więc przynajmniej mogę
@Majku_: wiedźmin miał zdecydowanie zbyt maly fandom, a rozgoryczenie bylo zbyt lokalne, być może zgwałcenie tak silnej i ikonicznej marki jak lotr pokaże producentom i showrunnerom, że obierają złą drogę tworzac współczesne ekranizacje/adaptacje dzieł fantasy. I zrozumieją, ze kogo w pierszej kolejnosci powinni zadowolić, to istniejących fanów, a nie wymyslonego odbiorcy, którego musza dopiero zdobyć.
@Quesedilla_dostojewski: uważam niestety, jak @Foxlifejenkins że nic nie zobaczą.
Tolkien, Sapkowski czy wielu innych uznanych dziś autorów tworzyli po prostu z potrzeby tworzenia. Chcieli wyrazić siebie, coś przekazać, a ludzie to przyjęli.
I dzisiaj ci wszyscy "showrunnerzy" (bo "producent" jest passe) również chcą przede wszystkim wyrazić siebie. Tylko zamiast stworzyć coś swojego, to biorą gotowy materiał i przerabiają go według swoich potrzeb. Sapkowski pisał o problemie tolerancji? Nieważne, w serialu pokażą