Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skóry niż według was, "domyślny biały"? Tym bardziej, że to jest adaptacja?
Czy wy nie widzicie ilości absurdów? Jesteśmy jednym gatunkiem ludzkim i to tak samo jakbym ja powiedziała, że osoby leworęczne są nienormalne xD
No ale typ w komentarzu porównujący kolor skóry do czołgów, dostał 700 plusów xDDDDD więc jakiej logiki mam się spodziewać po prawakach skoro pruli się nawet, że aktorka od Yennefer nie jest zbyt biała xD Czym to w sumie tłumaczyć niż lekkim rasizmem?
Nie ma to jak narzekać na to że Amerykanie kręcą filmy i seriale w których udział biorą ludzie z ich kraju i narzekać że to jakaś malformacja "białej" kultury, i poprawność polityczna, samemu konsumując amerykański produkt z innego kontynentu i obcej od polskiej kultury xD
Przecież "kultura białego człowieka" nie jest w żaden sposób jednolitym tworem. A współczesna kultura amerykańska jest tak samo kulturą amerykańskich anglosasów, niemców, irlandczyków, włochów, polaków, jamajczyków czy afroamerykanów. Nie ma jednolitej kultury "białego człowieka" ani w Europie, ani w Ameryce, bo Europa jest kontynentem wielu kultur (w tym polskiej), a Ameryka jest narodem imigrantów z każdego kontynentu na świecie. Oglądając seriale na Netflixie, czy bajki Disneya de facto konsumujecie amerykańską kulturę, czyli kulturę imigrantów. Jeśli się to wam nie podoba, że to wygląda inaczej, niż byście chcieli, to polecam nie oglądać amero-brytyjskich produkcji i ograniczyć się tylko do polskiego kina, będziecie mieli wtedy komfort oglądania produkcji wytworu "białego człowieka" xD
#lotr #amazon #wladcapierscieni #bekazprawakow #bekazpodludzi #seriale
Filippa - Czy naprawdę coś to w waszym życiu zmienia, że ktoś jest innego koloru skór...

źródło: comment_1644580489waSK4KLRVAnkBdNm3ZsDi9.jpg

Pobierz
  • 430
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to tak samo jakbym ja powiedziała, że osoby leworęczne są nienormalne

@Filippa: Jestem osobą leworęczną i nie podoba mi się twój rasizm, ale no niestety taka prawda xD analogicznie z murzynami
@Filippa Nie jestem rasistą bo mam ulubionych czarnoskórych aktorów i sportowców, podobają mi się czarnoskóre kobiety ale nie trawie takiego mieszania w filmach fantasy. Źle się to ogląda bo wygląd powinien być spójny z opisem autora to raz a dwa elfy powinne być podobne do siebie.
wtedy nie byłyby już krasnoludami xD więc argument z dupy


@Filippa: aha czyli tutaj jednak byłby problem? Wyobraź sobie że nie wszyscy wszędzie doszukują się rasizmu (potrafisz?) Dla każdego fana fantasy cechą charakterystyczną krasnoludów czy trolli jest niski wzrost czy praca w kopalni, dla elfów są to spiczaste uszy i śnieżnobiała karnacja. W dupie mam rasistowską wojenkę ale albo robimy świat oparty o utarte wyobrażenia co potwierdzał sam autor w książce
@Banicjusz nie opłaca mi się tego czytać xd jeżeli ktoś podaje argument jako wiedźmin xD gdzie w wiedźminie nawet sapkowski powiedział ze nie opisywał koloru skóry bo to nie było sensem tej książki. Ja rozumiem, że wychowaliście się w "słowiańskiej Polsce" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i trudno wam nie wiem, zobaczyć perspektywę innych ludzi, ale ja nadal mówię ze producentem serialu nie są Polacy. W polskiej produkcji też
Netflix zrobił filmową adaptację kreskówki Winx, ale jak zobaczyłam otyłą białą Florę zamiast szczupłej Flory - latynoski + pozbycie się azjatki to szkoda mojego czasu. I w dupie mam że to tylko bajka, a nie kronika historyczna.


@topola_osika: za to #!$%@?ć netflix bardziej niż za czarne elfy, liczyłem na jakieś aniołki charliego moich czasów a dostałem
@janekplaskacz: mogę cię zaszufladkować jak chce ale w dalszym ciągu nigdzie nie zabieram ci żadnego prawa XD

Zupełnie czym innym są poglądy autora a czym innym twoje wyobrażenia tych poglądów, jeśli dla ciebie nie ma różnicy ¯\_(ツ)_/¯

@Filippa: Tolkien:
- napisał słowniki kilku języków elfów i innych stworków.
- Poświęcił 20 stron najpopularniejszej serii (Władca pierścienia ma 6 części jak co), na to by czytelnik mógł odróżnić poszczególne rasy hobbitów po ich stopach (głównie owłosienie)
- W ogóle ten typ miał jakiś autyzm i OCD jeżeli chodzi o opisywanie swojego wymyślonego świata i był mega pedantyczny.

Lewary i @Filippa:

- "A #!$%@? tam, damy czarnego elfa, kto
@muse: @Filippa no właśnie. To teraz wyobraźmy sobie, że jakiś reżyser w Polsce postanawia zrobić adaptację/remake 'Friday'. Zatrudnia prawie samych białoskórych aktorów, może jednego czarnoskórego. I Tłumaczy się tak samo jak Ty: że no przecież to jest polska adaptacja, u nas jest taki rozkład kultury/społeczeństwa, więc takich aktorów zatrudniliśmy.

I dostajemy polski 'Friday', w którym Więckiewicz i Karolak grają główne role, bez przerwy latają n-wordy z ich słów itp. Ciekawe jaka
@Filippa: no właśnie nie chodzi o kwestie rasowe, tylko na tej samej zasadzie: jeśli w książce jakieś wojska mają czerwona flagę, a w ekranizacji jest niebieska, to mnie to irytuje. Jeśli angielska królowa z XIX w. Jest czarna to właśnie dlatego mi to przeszkadza.
Gdyby Bilbo miał 175cm to też by mnie #!$%@?.
Ciekawe że prawacy, wolnościowcy a przynajmniej osoby które mienią się takimi, zabraniają ludziom czegoś robić, ze względu na kolor skóry.


@killzone: tak, potężna strona wykop pl zabroniła netflixowi tworzenia adaptacji krytycznymi komentarzami.
szkoda że nie zabroniła ci być upośledzonym.

beka, bo gdyby ten tolkien nadal żył i w jakimś wywiadzie stwierdził że miał plany żeby elfy zrobić czarne to niezły byłby kwik ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@