Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Red_Ducc: Ciężko w Polsce o dobre masło orzechowe. Jak byłem w Stanach to pamiętam smak masła orzechowego nieco inaczej, jakby mniej oleiste są. Ciężko mi dokładnie opisać, ale jeśli chodzi o konsystencję to praktycznie każde masło orzechowe jest tam takie, że po odkręceniu o każdej porze dnia i nocy jest niemalże płynne i możesz sobie chociażby banana w nim zanurzyć (ʘʘ)
@Dr_Killjoy dzięki za tipa, niestety nie mam w domu mikrofali

@Saprofit ja zawsze mieszałem, ale to nic nie dało, początek tak czy siak za wodnisty, ostatnia 1/4 taka konsystencja, że jeść się nie chciało

@Red_Ducc a pokaż te masło. Moje słodkie nigdy nie było, ale bardzo lubiłem je jeść z cienkimi kawałkami banana, który dodawał słodkości i idealnie pasowało to połączenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saprofit: @itsover: a co jesli to maslo nie bylo rozwarstwione? Obok widzialem chyba marki Sante, z wytraconym olejem, a to moje jest normalnej konsystencji. Nie mam jak teraz sprawdzic skladu i marki, bo w domu mnie nie ma
@Varien: @Red_Ducc: masło orzechowe w USA zawiera zazwyczaj utwardzacze, aby się nie rozwarstwiało właśnie i było przystępniejsze dla konsumenta. Przez ich zawartość i zawartość tłuszczy trans nie jest aż tak zdrowe, jak to naturalne ze 100% arachidów, które właśnie się rozwarstwia. Więc coś za coś.

@itsover: aby było w całości płynne warto je właśnie wstępnie rozgrzać i dosyć długo mieszać, najlepiej nożem albo innym długim przedmiotem i zgarniać tą
@Saprofit a właśnie, na dole zawsze takie twarde i nawet jak to przesuniesz w górę i rozmieszasz z bardziej oleistą częścią, to i tak są takie jakby grudki, twarde kawałki

@Red_Ducc różne masła mają różne rozwarstwienie, nic nie szkodzi raczej, musisz patrzeć na skład