Wpis z mikrobloga

Siema. Jakiś czas temu chwaliłem się tutaj, że wychodzę z teleskopem na miasto i spotkało się to ze sporym entuzjazmem. Zaczynałem od pokazywania Saturna, bo myślałem, że tylko ta planeta będzie robić wrażenie. Do widoku takiego księżyca niejako przywykliśmy, nie to co planeta z pierścieniami. Okazuje się jednak, że inne rzeczy na niebie też są chętnie oglądane, a moja inicjatywa trochę się rozwinęła. Cały czas inwestuję w sprzęt, żeby uatrakcyjnić pokazy, ale jeden z wydatków jest dość poważny jak na jednorazowy zakup, a bardzo chciałbym zrealizować go do wiosny. Dlatego otworzyłem zrzutkę: https://zrzutka.pl/xnn7fn

W skrócie chodzi o zakup teleskopu słonecznego, żeby jeszcze załapać się na maksimum aktywności słonecznej i móc pokazywać ciekawe rzeczy na niebie również za dnia.

Zdaję sobie sprawę, że nie powinienem za bardzo szukać wsparcia na tej stronie (chociaż w sumie paru wykopków po moim ostatnim wpisie do mnie podeszło :D), ale może znajdzie się jakiś #programista15k filantrop, który wesprze ciekawą inicjatywę. Drobne wsparcie również docenię :)

Ogólnie jakby udało się zebrać chociaż połowę tej kwoty ze zbiórki to już będzie gitarka.

Może w przyszłości się rozwinę na tyle, że będę mógł odwiedzać inne miasta :)

#astronomia #lublin
Antybristler - Siema. Jakiś czas temu chwaliłem się tutaj, że wychodzę z teleskopem n...

źródło: 376432238_3617974078482551_1058922970352614513_n

Pobierz
  • 171