Wpis z mikrobloga

@panstolec: Bo ci ludzie nie mają pojęcia, że każdy kredytobiorca, zgodnie z rekomendacją KNF, może sobie pójść do banku i poprosić o zamrożenie wiboru, tj. stałą stopę na 5 lat. Banki też niechętnie o tym informują, bo same nie wiedzą, czy stopy przekroczą 5% czy nie. Poza mBankiem, który ma taki portfel frankowiczów, że się sra na zapas co by się z nim potem nie procesowali jeszcze o wibor.
@mickpl: proszę o wytłumaczenie jak totalnemu laikowi:
Czy to że teraz banki oferują 6% czyli marża ok 2+4 WIBOR, oznacza mniej więcej że spodziewają się zejścia wiboru poniżej 4 w ciągu najbliższych 5 lat (bo zakładam że przejście na stałe oprocentowanie jest na 5 lat) i że przez te 5 najbliższych lat WIBOR dłużej będzie się utrzymywał poniżej 4 aniżeli powyżej 4?
@Hamalesn: A to przyjacielu chyba jest mrożenie samego wiboru , marżę musisz do tego doliczyć gratis. Wiec jak bank proponuje zamrozić na 6% to pewnie i tak wyjdziesz na tym słabo. Wygrali ci co wzięli stała stopę na 2-3% (oczywiście na 5 lat to zwykle jest wiec wiec dopiero teraz zaczynaja na tym zarabiać bo wcześniej płacili więcej). Dla przykładu w momencie jak ja brałem kredyt propozycja była chyba 3,6%, wiec
@mickpl: nie do końca każdy może sobie z marszu stałe orpocentowanie #!$%@?ć. Jest sporo osób w sytuacji że ma kredyt w transzach i niektóre banki oferują stałe oprocentowanie dopiero po wypłacie wszystkich transz. Tak jak w moim przypadku będzie to dopiero pod koniec roku. A wtedy wibor już będzie w okolicy 5%, a może i więcej.