Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najgorsze w PiS? Nie ta nachalna propaganda, arogancja, afery, kłamstwa i chore ustawy.

Najgorsze jest nieporównywalne z niczym innym, niewyobrażalne PRZEPALANIE PIENIĘDZY, którego skala jest nieopisaną bezczelnością.

Lekkomyślność i łatwość w #!$%@? ciężko zarobionych przez podatników pieniędzy bez zastanowienia, bez szacunku, bez zmrużenia oka.

Nikt nie jest na świecie takim mistrzem w #!$%@? kasy na inwestycje i przedsięwzięcia, które się nie odbyły, albo jeszcze tylko zaszkodziły.

Ja tam za bardzo z Korwinem nie sympatyzuję, ale kiedyś powiedział bardzo mądre słowa do rządu z mównicy sejmowej: "Wam dawanie pieniędzy to jak szaleńcowi dawanie brzytwy".

PiS byłby w stanie przepalić dowolną ilość kasy, nawet jakby dostarczać im ją tirami z naczepami Mega w nieograniczonych ilościach.

Przykład takiej inwestycji to wybory kopertowe, albo zainwestowanie 7 baniek w aplikacje prostego Safe, która poszła do kosza na śmieci, albo te helikoptery francuskie.

Jeszcze możnaby wybaczyć podatki, gdyby pieniądze te były mądrze wydatkowane, inwestowane przez rząd. Teraz NBP ma dać rządowi 10 miliardów na modernizację armii i zobaczycie, że to będzie jedna wielka porażka. Kupowanie sprzętów, których nie można użyć, albo #!$%@? pieniędzy w coś z czego nie będzie pożytku.

Tak samo roztrwonią hajsy na NFZ i tylko wszystko pogorszą.

Jakbyście dali PiSowi zarząd i pełną autonomię nad 10 spółkami amerykańskimi o najwyższej kapitalizacji to przepaliliby wszystko w miesiąc.

#inwestycje #inwestowanie #finanse #bekazpisu #polska #gospodarka #ekonomia
  • 8
@Sorry_Yanku: Tak, wiem, że lwia część tych pieniędzy jest gdzieś po drodze zawłaszczana i defraudowana, ale to co rzeczywiście idzie na inne cele jest dysponowane tak nieumiejętnie i tak fatalnie, że brak słów na to wszystko.

Nie usprawiedliwiam kradzieży, ale można kraść część i inwestować mądrze, a można kraść i inwestować fatalnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ynfluencer: Już ze 20 lat temu czytałem takie opracowanie, które pokazywało działalność i skuteczność sektora budżetowego i tam porównano ile marnuje się z 1 dolara. Wyszło, że w usa marnuje się 35 centów a u nas ok.75 centów. Jak jest teraz to nawet nie chcę wiedzieć.
@Ynfluencer przez pewien czas sądziłem, że podatki są w porządku bo wszystko wchodzi na wyższy poziom ale teraz już wiem, że to nic nie da. Składka zdrowotna 5,9 czy 30 nic nie da, kompletnie nic bo nie zmieni się system zarządzania, nie zmienia się procedury ani podejście do pacjenta. To jest przepalanie kasy. Całe działanie PiSu opiera się na braniu chwilówki na spłatę kredytu na który nas nie stać, dolewanie wody do
@Ynfluencer jeszcze druga rozkimna, która mnie naszła. Po części rozumiem skąd tyle zwolenników PiS. Ludzie, którzy mają obecnie 50-60 lat od zawsze żyli w biedzie. Nigdy nie było kasy, biedna polska, zawsze był kryzys, nigdy na nic nie było kasy i trzeba zaciskać pasa. Nagle pokazała się partia, która pokazała, że nas stać. Że można dostać socjal, dotacje itp. To, że to wszystko jest na kredyt jedni rozumieją a inni mają gdzieś.