Wpis z mikrobloga

Ciekawe jaki lekarz takie zwolnienia daje jak nic się nie dzieje


@chwila: nigdy nie byłem w ciąży, więc pod tym względem mogę się mylić, ale z mojego doświadczenia wychodzi że praktycznie każdy lekarz daje L4, wystarczy mu powiedzieć "Dzień dobry Pan Lekarz, poproszę L4". Ewentualnie można się pośmiać i powiedzieć "Ałaa Panie Dokturze, ale mnie w krzyżu łupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)" i on odpowiada "Panie Pacjencie,
@chwila: wiesz co, podejrzewam że większość lekarzy nie chciałaby dać więcej niż dwa tygodnie za nic, ale mój rodzinny mi proponował, że mogę i parę miesięcy brać u niego, tylko jak coś to on będzie zaznaczał różne kody chorób co jakiś czas, bo wtedy się nikt nie przypieprza xD Złoty człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@oreoo: nie ma grabi, które by grabiły od siebie. System umożliwia coś ugrać to ludzie to wykorzystują.
Pytanie czemu sam fakt bycia w (wczesnej) ciąży uprawnia do refundowanego zwolnienia?
Mieszkam w UK i tu baby zasuwają w robocie z bębnem niemal do samego rozwiązania. Czemu? Bo ciąża to nie choroba i system jak choroby ciąży nie traktuje.
A przerost naturalny i tak jest tu wyższy niż w Polsce ¯\_(ツ)_/¯
powiem ci szczerze, że przynajmniej z tymi przypadkami z jakimi ja się spotkałam, lekarze nie chcą dawać zwolnienia.


@chwila: W przypadkach które znam osobiście nigdy z tym problemu nie było. A jak był to u drugiego lekarza już nie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
I w sumie najgorsze jest to, że znowu państwo nastawia człowieka na człowieka. Oczywiste jest że kobieta nie wróci już do pracy, więc zus powinien płacić od 1 dnia urlopu, a jak pracodawca zatrudnił kobietę np. w ciągu ostatniego roku to jaką rekompensatę dla przedsiębiorcy, żeby każdy był zadowolony.

Ludzie się rozmnażają - ok
Przedsiębiorca nie ma za złe tego że ludzie się rozmnażają bo chroni go państwo - też dobrze.

Ale
Ciekawe jaki lekarz takie zwolnienia daje jak nic się nie dzieje xd


@chwila: Prywatnie praktycznie każdy. Bo wtedy im zależy żeby pacjenci do nich przychodzili i ich polecali. Znajome zawsze mówią który lekarz daje a który marudzi i wszystkie prowadzą ciążę tylko u takich co dają. Cała ciąża od 1 wizyty L4 i na każdej wizycie przedłużenie dalej.
@HrabiaZet:

Dlatego nie zatrudniam młodych kobiet - oczywiście w ogłoszeniach nie mogę tego napisać ale na rozmowach patrzę tylko na nie z pogardą i staram się nie marnować za dużo własnego czasu. Niech idą sobie pijawki do MOPS-u, ja nie jestem organizacją charytatywną. (dodam iż nie zatrudniam również PIS-owców a mam autorską technikę wyławiania ich)


Jak przeczytałem twój post, to też zacząłem też myśleć o tobie z pogardą.