Wpis z mikrobloga

@oreoo: Żaden inteligentny człowiek, który zatrudnia kilka-kilkanaście osób nie zatrudni młodej kobiety, bo tak właśnie robią. Znam osobiście kobietę, która zrobiła podobny numer 2 razy pod rząd.
  • Odpowiedz
@oreoo: skoro 12 tydzień ciąży po 3 miesiącach pracy to chyba logiczne, że znalazła robotę tylko po to, żeby od razu pójść na l4 na ciąże xD od razu powinien ZUS ją #!$%@?ć ze składek ;f
  • Odpowiedz
skoro 12 tydzień ciąży po 3 miesiącach pracy to chyba logiczne, że znalazła robotę tylko po to, żeby od razu pójść na l4 na ciąże xD od razu powinien ZUS ją #!$%@?ć ze składek


@KrzyzaczeQ: #!$%@?ąc od zachowania tej kobiety - z jakiej niby paki ZUS miałby ją #!$%@?ć ze składek? xD Bo zaszła w ciążę? No proszę cię.

Poza tym zdradzę ci sekret wielki - kobieta nie wie że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@enzojabol: no ale może podejrzewać ciążę, zwłaszcza odbywając stosunek bez zabezpieczenia lub z nieudanym zabezpieczeniem. Ale to już inny temat.

@oreoo: nic mu to nie da. Nawet jeśli byłaby na okresie próbnym i powiedziała, że jest w ciąży, umowa wydłuża się do narodzin dziecka.
  • Odpowiedz
@KrzyzaczeQ: jeżeli zatrudnienie było związane głównie z wyłudzeniem zasiłku to zostanie przeprowadzone postępowanie, zbadane czy aby na pewno zatrudnienie pracownika było "konieczne", czy firma mogła sobie finansowo pozwolić na zatrudnienie itp.
  • Odpowiedz
  • 34
@spacja_enter podejrzewać to sobie może xd do 3 miesiąca nie mówi się o ciąży, bo wtedy poronienia zdarzają się najczęściej. Nikt w pracy nie mówiłby wcześniej o ciąży, nikt też by jej niedał jej zwolnienia lekarskiego. Jednak jeżeli nie jest chora, czy zagrożona to zwolnienie lekarskie z lenistwa to #!$%@?ństwo. Ciekawe jaki lekarz takie zwolnienia daje jak nic się nie dzieje xd
  • Odpowiedz
  • 16
U chłopa w pracy jest babka która ma już 3 ciążę zagrożoną pod rząd, 6 lat siedzi na urlopie
  • Odpowiedz
  • 4
@enzojabol powiem ci szczerze, że przynajmniej z tymi przypadkami z jakimi ja się spotkałam, lekarze nie chcą dawać zwolnienia. Szczególnie w tak wczesnej ciąży, jeżeli nie ma żadnego powodu. Jednak w internecie się czyta jakby dawali to od ręki xd
  • Odpowiedz
Żaden inteligentny człowiek, który zatrudnia kilka-kilkanaście osób nie zatrudni młodej kobiety, bo tak właśnie robią. Znam osobiście kobietę, która zrobiła podobny numer 2 razy pod rząd.


@crazy_wolf: @oreoo:

Ok. Z autopsji (choć pewnie powiecie, że to dowód anegdotyczny - Wasza brocha): w mojej firmie co chwilę do działu marketingu, sprzedaży, logistyki i księgowości zatrudniane są nowe dziewczyny. Wszystkie w wieku od 25 do ok 35 lat. Oprócz tego w dziale produkcji zatrudniliśmy przez ostatni rok kilkadziesiąt kobiet, o których kierownicy działów wypowiadają sie w samych superlatywach w kontekście
  • Odpowiedz
@oreoo: Dlatego nie zatrudniam młodych kobiet - oczywiście w ogłoszeniach nie mogę tego napisać ale na rozmowach patrzę tylko na nie z pogardą i staram się nie marnować za dużo własnego czasu. Niech idą sobie pijawki do MOPS-u, ja nie jestem organizacją charytatywną. (dodam iż nie zatrudniam również PIS-owców a mam autorską technikę wyławiania ich)
  • Odpowiedz