Wpis z mikrobloga

Wiele ostatnio słyszy się w mediach o tym, iż pandemia jest pandemią niezaszczepionych. Należy się szczepić, bo tylko dzięki temu możemy zakończyć pandemię. W pewnych państwach osoby z certyfikatami mają więcej swobód niż osoby bez nich. Postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja odnośnie zakażeń i zgonów wśród osób zaszczepionych oraz niezaszczepionych w naszym kraju. Są to dane za okres od 1 stycznia do 31 stycznia. Dane można pobrać z oficjalnej strony ministerstwa (Źródło).

W wyżej wymienionym terminie zachorowało w sumie 805037 osób w tym osoby zaszczepione stanowiły 451257 osób a osoby niezaszczepione 331869. Można zauważyć iż zachorowało więcej osób zaszczepionych (o 119338 - sto dziewiętnaście tysięcy trzysta trzydzieści osiem) w porównaniu do osób niezaszczepionych.

Wśród osób zaszczepionych najwięcej zachorowało będących zaszczepionymi szczepionką Pfizer (353780 osób), Johnson&Johnson (44641 osób) Astra Zeneca (43686 osób) oraz Moderna (30841 osób). Niestety nie wiem ile osób jest ogółem zaszczepionych, więc danych tych nie ma do czego odnieść.

W przypadku zgonów wśród osób zaszczepionych zmarło 2176 osób, a wśród niezaszczepionych 5699 osób.

Wśród osób zaszczepionych najwięcej zmarło osób będących zaszczepionymi szczepionką Pfizer (1798 osób), Astra Zeneca (145 osób), Johnson&Johnson (142 osoby) oraz Moderna (91 osób).

Zgodnie z powyższymi danymi pod wątpliwość należy poddać stwierdzenia iż:

jest to pandemia niezaszczepionych,
osoby zaszczepione nie są zagrożeniem dla innych,
osoby z zaświadczeniami o szczepieniu mają więcej swobód niż osoby niezaszczepione,
należy się szczepić, bo tylko tak może zakończyć tę pandemię.

Na podstawie powyższych danych wynika iż wśród osób zaszczepionych zmarło mniej osób w porównaniu do niezaszczepionych

Jeśli uważasz to za ciekawe, pomóż wykopać na stronę główną.

#koronawirus #szczepienia #covid19 #ciekawostki #nauka #analizadanych
  • 19
@masterix: 5 razy czytałem i nie znalazlem tego błedu, już poprawiłem "W wyżej wymienionym terminie zachorowało w sumie 805037 osób w tym osoby zaszczepione stanowiły 451257 osób a osoby niezaszczepione 331869."
@Miszcz_Joda:
Po zaszczepieniu można zachorować, obejżyj wideo od 52:30
Jednak po szczepieniu masz dużo mniejszą szansę na zapalenie płuc i nie wylądujesz w szpitalu. To nieszczepieni zapychają szpitale, to przez nieszczepionych są problemy z ochroną zdrowia.
Więc tak to pandemia niezaszczepionych, bo zaszczepieni mają katarek a niezaszczepieni zapalenie płuc!
@Miszcz_Joda: primo, to nie osób, które zachorowały, tylko choroba została u nich wykryta. Secundo osoby zaszczepione częściej się testują i zgłaszają objawy (bo wykazują większe zaufanie do państwa w kwestii pandemii lub częściej podróżują za granicę). Tercio w liczbie zgonów zaszczepionych osób raczej sugerowane byłoby użycie procentów.
@i-marszi zresztą ok, szczepienie teoretycznie lekko na plus, już olewając zmienne

Tylko czy to jest jakakolwiek skuteczność szczepionki, której trzeba podać nie wiadomo ile razy i dalej nic? Nie mamy skutecznego szczepienia na grypę, nie będziemy mieć raczej teraz też na covid, tutaj jak widać nie nadążamy za tym typem wirusa. Służba zdrowia miała czas by się ogarnąć przez 30 lat, a finalnie pomoże przechorowanie i zmutowanie wirusa do poziomu przeziębienia, co