Wpis z mikrobloga

@Endriu_z_Oppeln: Sytuacje są różne.

Mogą być np. konieczne wspierane przez państwo programy spółdzielczości.
W Polsce mamy całkiem zdrowy rynek mieszkaniowy - w zakresie mieszkań komercyjnym/

I kompletny rozkład mieszkalnictwa komunalnego.
Nie finansuje się, nie spełnia zadania, powoduje upadek zasobu
mieszkania komunalne i socjalne to inna kwestia, panstwo powinno utrzymywac je w takim zakresie jak jest teraz ale absolutnie nie robic ekspansji po nowe


@Endriu_z_Oppeln: Sęk w tym że one NIE DZIAŁAJĄ.

Mieszkania komunalne powinny byc cywilizowanym standardzie. Powinny być dostępne dla tych ktorzy potrzebują. A umowy powinny być wypowiadane w momencie gdy już nie potrzebują.
A u nas do niedawna było "zamelduj się u babci, to będziesz miał po niej
no jak dla ciebie znalezienie baby jest trudniejsze niż kupno swojego swojego mieszkania to pozdro...


@Whaadahell: Nie widzę w tym nic dziwnego. Sam najpierw kupiłem mieszkanie, dopiero potem znalazłem dziewczynę. Plus, wyobraź sobie, że jak kupujesz mieszkanie to ono z tobą nie zerwie...

@JAI2L9LAD: A teraz mieszkanie to dobro luksusowe. Żaden system nie jest dobry. Mieszkanie to dobro podstawowe i powinno być tak, że jak ktoś pracuje to jest sobie w stanie kupić mieszkanie.
@JAI2L9LAD: No i jedno pokolenie dostało sporo mieszkań, a my teraz dopiero skończyliśmy je spłacać, żeby zacząć zadłużać się na kolejnych bidoków.

No i czemu mnie tak zamierzasz karać za moją pracę?
do dachu nad głowa


@JAI2L9LAD: Ale czemu każdy miałby mieć własne mieszkanie? Są różne przytułki i noclegownie, które ten dach mogą zapewnić jeśli cię nie stać na zakup lub najem. Zresztą kto miałby decydować jaki metraż ci się należy? Co jak ktoś np. potrzebuje dodatkowego pokoju na siłownię? Potrzeby ludzi są różne, a rozumiem, że tu urzędnik miałby decydować, że np. singiel to 32 m² a rodzina z dziećmi 60 m²?
@pinkfloyd12: Tak, porównuj k***a seks do dachu nad głowa


@JAI2L9LAD: Ale wy zawsze manipulujecie, tak jak z tym 70% progiem podatkowym. Prawaki się zesrały o wysokie podatki, a one beda dotyczyc tylko milionerów XD, ale o tym, że zwykły korposzczurek wpadłby w 30 i 40% próg już cisza, bo to nie dobra jest, ale po co o tym mówić.

To samo z mieszkaniami. To czego wy sie domagacie,