Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem
Dlaczego ludzie tam często decydują się na skosy w domu? Czy to jest taka różnica w cenie, żeby zrobić trochę wyższą i cięższą konstrukcję ale mieć komfort korzystania z całej przestrzeni? Nie mówiąc już o tym że można wtedy dużo ciekawiej zaprojektować kwestie okien/nasłonecznienia a z poddasza zrobić fajną graciarnie. Oglądam filmiki na youtube dotyczące budowy i tam większość ludzi mam wrażenie ze skosami w domu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
@inflacja: tak to absurd, zwłaszcza że większość może budować pełne piętro. Chyba tak się przyjęło w latach dziewięćdziesiątych i ludzie z tego nie wyrośli.
@ThorPL: tez jest do obejścia, ścianka kolankowa na 190 - 220 i jest komfort jak w piętrowym. Gorzej jak kąt dachu jest conajmniej 35 i określony max wysokości budynku.
Gorzej jak kąt dachu jest conajmniej 35 i określony max wysokości budynku


@appmstt: z tego co widziałem te wszystkie 3 punkty idą zazwyczaj w parze niestety. Mnie tak udupili z kątem nachylenia dachu i nici z sensownej parterówki...
@inflacja: miałem te same rozkminy projektując mój. Katalogowe z poddaszem były ładniejsze, te z piętrem to zazwyczaj kostki, więc poszliśmy w indywidualny.

Cena trochę wyższa ale bez przesady doliczając wyższa ścianę kolankową, dobrą izolacje, lukarny (okna dachowe to dramat) Czy chociazby zaletę strychu jako graciarni.
Mieszkałem na poddaszu i nigdy więcej :)