Wpis z mikrobloga

@Shatter znasz hierarchię aktów prawnych w Polsce? Jeśli rozporządzenie nie jest zgodne z ustawą to równie dobrze może służyć za papier toaletowy wtedy na jego bazie nie można ustanawiać sobie regulaminów. Nie może być tak że ustawa mówi jedno a wyjdzie sobie minister wprowadzi rozporządzenie takie jakie mu pasuje i fajrant. Tak się nie ustanawia prawa w Polsce. Widziałeś jak kończyły się sprawy z sanepidem który nakładał kary a sąd je
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Demoman: no to wyłaz z pociągu i idź do sądu. Skoro rozporządzenie obowiązuje to baba z pociągu nie jest od oceniania czy jet zgodne z konstytucją czy nie jest
  • Odpowiedz
@ZidaneNS: Art 116 / 1a KW a to wiąże się z art 4 /1 No i całym art 46a ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń ….. (bo mamy obecnie stan zagrożenia epidemiologicznego)
  • Odpowiedz
@Re_mi: Zasady hahaha dobre :). A gdzie zasady że co drugie miejsce wolne żeby odstęp był? Albo dezynfekcja po każdym przejezdzie całego pociągu? Tego w zasadach już nie ma bo trzeba zarobić. Po za tym prawo państwowe jest wyżej od regulaminu intercity. Według "zasad" jeżeli ktoś nie widzi legitymacji tej Pani to ma obowiązek ją okazać bądź się przedstawić a nie mówić nie i tyle. No, ale mówimy o poszczególnych
  • Odpowiedz
@Kitty_Pop: skończ p-------ć swoje farmazony na portalu ze śmiesznymi obrazkami, bo potem ktoś uwierzy w twoje brednie i założy maseczkę ze strachu ( _)
  • Odpowiedz
@Maticwaniak: zauważyłem w komentarzach, że ludzie usprawiedliwiają nielegalne nakazy i zakazy, bo nagle czują empatię w stronę pracowników, którzy to są zmuszani do tyej okropnej nielegalnej segregacji sanitarnej.
pragnę podkreślić, że pracownik nie jest zmuszany do tego, tylko z własnej woli przykłada cegiełkę do całej obecnej segregacji w Polsce.
gdyby pani na basenie nie pytała o certyfikat, ekspedientka w kasie miała w------e na maseczkę, tak samo jak konduktorzy i inni
  • Odpowiedz
(raz podróżny został pouczony i kontynuuowal podróż i to na jego sprawie sądowej musiałam być, bo zaoferowałam kierownikowi pociagu pomoc)


@Kitty_Pop: Tak, tak. A maszynista wstał i zaczął klaskać, a po rozprawie przyszedł prezes PKP i uścisnął ci dłoń. Skąd się biorą tacy bajkopisarze?
  • Odpowiedz
@covid_duck: A wystarczyło kupić paczkę orzeszków i sobie dziubać z opuszczoną przyłbicą..jak w samolocie, i problem z głowy. ( nagrania nie oglądałem bo dobrze się domyślam w czym problem)
  • Odpowiedz
@covid_duck: idealnie widać model naszego społeczeństwa, młode pokolenie musi użerać się z roszczeniowościa, brakiem kultury, brakiem wiedzy o życiu w społeczeństwie, postkomunistyczne myślenie plus przelocie alkoholowe i wieczna pretensja do świata za stracone lata.
Zero szacunku do innych, przeświadczenie o swojej nieomylności, brak poszanowania wiedzy i wieczne narzekanie na młode pokolenie, mam 39 lat i jeśli starsi ode mnie mają być jakimkolwiek wzorem to jest to porażka, wstyd i potwarz
  • Odpowiedz
@MrPawlo112: przecież nie jest. Masz stan epidemii i prawnie należy nosić maski. To że prawo jest gówniane i można je podważyć w sądzie to nie oznacza, że z góry można założyć, że nie obowiązuje.
  • Odpowiedz
@kcrgs a jakby w ustawie napisali że miałbyś wycierać dupe papierem ściennym bo papier ścierny zabija bakterie to też byś wycierał ? Nie ma stanu epidemii bo nie ma stanu wyjątkowego. Dlaczego po prostu nie wrzucą korony do listy chorób zakaźnych i nie będą postępować jak z innymi chorobami zakaźnymi tylko robią taki cyrk jaki jest teraz ? Ciekawy jestem jakiego fikoła wywiniesz aby mi odpisać ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz