Wpis z mikrobloga

@ebismolarek: no serio, obraz polskiej piłki lat 90' i 2000' dla mnie rysował się jak debata zgrzybiałych januszy po #!$%@? 6-paka na łeb. Dlatego do dziś mnie ten wybór dziwi, dużo bardziej niż to, że ten ów Trynidad i Tobago było w stanie tego szkoleniowca zatrudnić.
jak się ma nawet piłkarzy przeciw sobie, to jak ty sobie wyobrażasz wygrywanie czegokolwiek?


@dafto: Czyli pilkarze byli przeciw sobie, dlatego odpuscili mecz z Austria na ME, zagrali piach z Chorwacja i Niemcami, w dodatku skompromitowali sie z Irlandia, Slowacja i Finlandia?

2 lata sie klocil, to dlaczego nie zrezygnowal? Przeciez i tak juz wiekszosc czasu spedzal w Feyenordzie.
Leo był świetnym trenerem z długą listą sukcesów na koncie.


@hiszpanskizdobywca: Jakich sukcesow? Mozesz cos przytoczyc? I od razu dodam, ze mistrzostwo Hiszpanii z Realem czy Holandii z Ajaxem jest dla mnie rownoznaczne z mistrzostwem Polski Nawalki z Wisla.

Poza tym Leo byl 2x trenerem Holandii, gdzie raz przegral im eliminacje, za drugim razem nie potrafil wygrac zadnego meczu na MS, mimo, ze grali z Egiptem i Irlandia.

Nie mowie, ze
@dafto: No dobra, ale nawet w tych eliminacjach do ME przegral z Finlandia, nie potrafil pozniej ich pokonac, przegral z Armenia i kompletnie skompromitowal nas na Euro. W ogole to ciekawe, ze prowadzil i Holandie i Polske i Trynidad, a nigdy nie wygral na imprezie mistrzowskiej...

Jak pisalem, super mecze z Portugalia i Belgia, ale poza tym to bylo kiepsko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marsellus: @ebismolarek: @Maly_Jasio: @miki4ever: przeczytajcie to
https://sport.interia.pl/reprezentacja-polski/news-reprezentacja-polski-grzegorz-lato-leo-beenhakker-to-byl-paj,nId,4872746
Ja się nie dziwię Beenhakkerowi, że w końcu miał wywalone na wszystko, jeśli miał regularny kontakt z Latą. I tak długo wytrzymał. Natomiast prezes mógł go wywalić wcześniej, jeśli aż tak mu się nie podobało.
@miki4ever

@hiszpanskizdobywca: Jakich sukcesow? Mozesz cos przytoczyc? I od razu dodam, ze mistrzostwo Hiszpanii z Realem czy Holandii z Ajaxem jest dla mnie rownoznaczne z mistrzostwem Polski Nawalki z Wisla.


XDD Gdzie Rzym, gdzie Krym. Porównujesz trzykrotne wygranie mistrzostwa Hiszpanii (podczas 3 letniej kadencji), mając za rywali silną Barcelonę (no może poza ostatnim sezonem), czy Espanyol do mistrzostwa z Wisłą gdzie najpoważniejszym rywalem do tytułu była Pogoń Szczecin XD
Warto odnotować,
Do tego wykopki tworzą mit, że zawodnicy w reprezentacji to była zgraja patałachów z którymi Leo zrobił cuda a prawda jest taka że część kadry stanowili zawodnicy którzy grali w europejskich średniakach i sobie w nich całkiem nieźle radzili czyli w sumie podobnie jak dziś nie licząc Lewego który jest kilka poziomów wyżej i to jest główna różnica, wtedy nie mieliśmy zawodnik na takim poziomie.


@derek25: Niby tak, ale jednak nie
@hiszpanskizdobywca: No tylko, że tak wyglądała większość reprezentacji w tamtym czasie, bo tak wyglądała porostu piłka klubowa. Era Messiego i Ronaldo wprowadziła piłkę klubową na chorą drogę gdzie masz 10-15 liczących się klubów a reszta to same ogóry, ale w latach 2000-2010 tak nie było i wiele reprezentacji miało piłkarzy ze słabszych lig czy drużyn z końca lig TOP5. Wystarczy spojrzeć na eliminacje tego Euro najlepszymi piłkarzami Serbów byli Lazovic i