Wpis z mikrobloga

Taki wygląd młodych socjaluchów narzekających na to, że mieszkania kosztują po pół miliona i dlatego państwo (czyli my wszyscy) musi zacząć je im finansować.

W Przasnyszu, Grudziądzu czy Mrągowie dalej są mieszkania po 100-150 tysięcy jak się poszuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #humorobrazkowy #bekazlewactwa #gospodarka #nieruchomosci #antykapitalizm
s.....i - Taki wygląd młodych socjaluchów narzekających na to, że mieszkania kosztują...

źródło: comment_1642863387gEtejAabi0R3tSKRLDUhHF.jpg

Pobierz
  • 83
Lepsi są ludzie, którzy myślą, że są zasłużonymi milionerami, bo wykupili od gminy z bonifikatą na psi uj, a cały ich majątek to te mieszkanie, którego nie mogą sprzedać, bo muszą gdzieś mieszkać, 20k na koncie i passat w tdi. XD


@mickpl: na pewno są mądrzejsi od tych młodych socjalistów, bo poszli realną drogą nabycia mieszkania i zamiast płakać "państwo pomusz" czują się milionerami którzy wygrali życie, nawet jeśli to uczucie
Mirek, ludzie w latach 00' masowo skupowali mieszkania od gminy za 5% wartości. Jak się skończyły to ceny wystrzeliły w kosmos. XD


@mickpl: no i co z tego? Ma mi teraz z tego powodu żal dupę ściskać, jak tobie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra, to niech młodzi wyjadą do Grudziądza. Kto będzie w tej stolicy w takim razie pracował i płacił podatki? Stare baby z byłych
@skitarii: Ja mam kasę na mieszkanie. Mogę sobie kupić albo i nie. XD Chodzi mi tylko o młodych po których jedziesz, a nie masz racji, bo wcześniejsze 3 pokolenia mieszkania albo dostały, albo dostały pomoc, a bez młodych miasto nie może funkcjonować. Nikt nie chce mieszkań za darmo, tylko wywalenia z rynku filiperów, inwestorów, kolekcjonerów pustostanów i całą tą patologię. Normalnego rynku i normalnych cen. Dopóki mamy strukturalny niedobór mieszkań, nie
Ja mam kasę na mieszkanie.


@mickpl: i dlatego z miną jak na memie poniżej pisałeś jakiś komentarz z dupy o urojonych milionerach z Passatem, który absolutnie nie jest związany z tematem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi mi tylko o młodych po których jedziesz, a nie masz racji, bo wcześniejsze 3 pokolenia mieszkania albo dostały, albo dostały pomoc, a bez młodych miasto nie może funkcjonować.


Poprzednie pokolenia na
s.....i - > Ja mam kasę na mieszkanie.

@mickpl: i dlatego z miną jak na memie poni...

źródło: comment_16428658192LOBPGyTEeUjoP8RwMCVP9.jpg

Pobierz
Taki wygląd młodych socjaluchów narzekających na to, że mieszkania kosztują po pół miliona i dlatego państwo (czyli my wszyscy) musi zacząć je im finansować.


@skitarii: Racja. Prawdziwe mieszkanie w Wolnej Polsce powinno kosztować tyle, żeby zwykły człowiek w zwykłych warunkach nie mógł go kupić. Może ewentualnie zaciągnąć kredyt i spłacać go do końca życia. Tak mówi Pismo.
za PRL były takie i wiele stoi do dziś (oczywiście z odnowionym wystrojem):

a w 2022 w kapitalizmie w tym pokoju developer zmieści kibel i kuchnię, i zaśpiewa 300000 zł xD


@Gwendeith: chcesz mieszkania jak w PRLu?

Spoko, dam ci je, ale zostaniesz moim niewolnikiem, tak jak ludzie byli niewolnikami władzy w PRLu.

Będziesz tyrał za 100 dolarów na miesiąc bez możliwości wyjazdu, a ja w zamian za to dam ci
Racja. Prawdziwe mieszkanie w Wolnej Polsce powinno kosztować tyle, żeby zwykły człowiek w zwykłych warunkach nie mógł go kupić. Może ewentualnie zaciągnąć kredyt i spłacać go do końca życia. Tak mówi Pismo.


@NonOmnisMoriar: nie, mieszkania powinny być za darmo, budowlańców powinno się zamienić w niewolników pracujących za darmo, a właścicieli działek budowlanych powinno się rozstrzelać jako kułaków i zabrać im ziemię, oczywiście też za darmo.

A wszystko to po to, żebyś
mieszkania w PRLu nie były za darmo, bo to sam PRL z całą swoją #!$%@?ą był ceną którą się za nie płaciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: z kim bym nie rozmawiał ze starszego pokolenia - rodzice, starsi współpracownicy w firmie, wszyscy mówią że za PRL było dobrze. Wierzę im, nie burżujom przepisującym historię pod zachodnią propagandę.
Komentarz napisany z mieszkania z przydziału, benc
A wszystko to po to, żebyś Ty mógł w spokoju pić sojowe latte w Warszawce i się nie zesrać w internecie, że ktoś coś ma, a ty nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: Przecież cały problem polega na tym, że żeby "coś mieć" musisz wziąć kredyt i spłacać go do końca życia. Czy to jakieś anarcho-komunistyczne myślenie, że zwykły człowiek powinien mieć możliwość kupienia mieszkania? Mieszkanie to
@skitarii: typie #!$%@? od mieszkania w grudziądzu bezpieczniejsze i bardziej komfortowe jest mieszkanie pod zawalonym czynnym wiaduktem kolejowym w sosnowcu. Dlatego nie dziwne że nikt tam się nie chce mieszkać i takie śmieszne ceny są