Wpis z mikrobloga

No choćby w tym, że teraz nie musisz utykać dziur w ścianie szmatami, a okien obklejać gąbką co w mojej rodzinie praktykowało się co roku przez kilkanaście lat. Bo tak były wykonane te mieszkania. Wiesz co to lentex? Pewnie nie wiesz i masz farta. W lata osiemdziesiątych każde nowo oddawane mieszkanie miało podłogę wyłożoną tym rakotwórczym, śmierdzącym gównem. Pierwsze co czułeś po powrocie do mieszkania to smród tej chemii.


@kiedysniebylembordo: A teraz porównaj to do "mieszkań" budowanych w II RP. Zobaczymy czy PRL był taki zły.

Jeśli tak, to żaden socjalizm ci nie pomoże, bo po prostu bierzesz udział w wyścigu szczurów o bardzo rzadkie dobro, jakim jest przestrzeń w tych
  • Odpowiedz
Takie problemy są tylko w kapitalizmie. Chiny (przykładowo) rozwiązują to tak że na zadupiu budują od podstaw całe miasto, czyli mieszkania w miejscu gdzie nikt by ich nie postawił bo nie ma sklepów. Sklepy w miejscu w którym nikt by ich nie postawił bo nie ma mieszkań itd.


@M_xxx: co? XDDD

Przecież w Chinach te miasta widma buduje właśnie kapitalizm. Chińczycy inwestowali na giełdzie w spółki budowlane, które budowały właśnie
  • Odpowiedz
Ciekawe czemu kapitalizm u nas nie buduje. Polski czynnik ludzki zawiódł?


@M_xxx: jak nie buduje? Co ty #!$%@?? XD

A kto niby mieszkania buduje?

W Polsce po prostu kapitaliści budują mieszkania, żeby je sprzedać, a nie żeby robić w wała inwestorów.
  • Odpowiedz
@skitarii: Nie buduje się miast od podstaw na zadupiu, zamiast tego stara się upchnąć drogie mikro mieszkania tam gdzie już dawno nie ma miejsca.
Gubisz kontekst a potem się głupie pytasz. Pewnie celowo gubisz kontekst, w ramach nieudolnej erystyki bo widzisz że ci się grunt pod nogami zapada. Albo po prostu jesteś tak ekstremalnie głupi. Nie wiem.
  • Odpowiedz
: Nie buduje się miast od podstaw na zadupiu, zamiast tego stara się upchnąć drogie mikro mieszkania tam gdzie już dawno nie ma miejsca.

Gubisz kontekst a potem się głupie pytasz.


@M_xxx: napisałeś, że w Polsce kapitalizm nie buduje, to ci odpisałem. Pisz po polsku to nie będzie problemów z komunikacją.

A co do miast na zadupiu, to co ludziom z takich miast, jeśli nie ma tam infrastruktury i miejsc pracy? Z czego ludzie mają
  • Odpowiedz
A co do miast na zadupiu, to co ludziom z takich miast, jeśli nie ma tam infrastruktury i miejsc pracy? Z czego ludzie mają tam żyć?


@skitarii: No właśnie na tym polega całe budowanie miasta od podstaw że oprócz mieszkań buduje się od razu miejsca pracy itd. Wszystko co jest potrzbne. Tłumaczyłem to wcześniej, a mimo to się teraz głupie pytasz. Po prostu gubisz wątek, nie nadążasz. Jeśli nie dajesz
  • Odpowiedz
@skitarii: Po co? Przerabiałem setki razy że żaden dowód przedstawiony kucowi, nawet najbardziej dobitny nie spowoduje że cokolwiek dotrze tylko serię kolejnych fikołków.
M_xxx - @skitarii: Po co? Przerabiałem setki razy że żaden dowód przedstawiony kucowi...
  • Odpowiedz
@skitarii: Mówiłem że #!$%@? jakiś fikołek. Najpierw chciałeś żeby ci coś podać a teraz jedyną twoją reakcją to jest pytanie się mnie po co to zrobiłem.

A pytanie raczej do ciebie, po co piszesz na tagu "antykapitalizm". Ja na wasze kucowskie tagi nawet nie zaglądam.
  • Odpowiedz
Mówiłem że #!$%@? jakiś fikołek. Najpierw chciałeś żeby ci coś podać a teraz jedyną twoją reakcję to jest pytanie się mnie po co to zrobiłem.


@M_xxx: ty jesteś jakiś upośledzony? Pytam o dowody, a ty piszesz, że ich nie podasz bo nie warto i tylko jakiś filmik z YouTuba wrzucasz.

To co mam ci odpisać na takie debilizmy? Xd
  • Odpowiedz
@M_xxx: Kolego ale deweloperzy obecnie budują ta gdzie jest popyt. Ludzie po prostu wola mieszkać w centrach miast. Budowanie rozlanej tkanki mieszkalnej jest po prostu nieopłacalne dla wszystkich i miast i ludzi i deweloperów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skitarii: problem w tym, że wszędzie zdrożało. Jak w Warszawie były po 300 000 zł to w Grudziądzu były po 80 000. Jak teraz są po 500 000 to Grudziądz po 150 000.. w dodatku nie znajdziesz roboty..
  • Odpowiedz
@GwachQar: @skitarii: na ksiazeczkach nie byly smieszne pieniadze jesli placilo sie tak jak nalezy tylko polowa wartosci mieszkania - dlatego panstwo niechce ich od tylu lat wyplacic.Nawet jak dostales mieszkanie za nie pelna kwota to reszte powinno sie placilo sie przez lata obok czynszu. Jeszcze ci co mieli niepełne wklady to olali bo trzeba sie bylo sadzic sie z PKO a panstwo i tak mocno bardzo zanizalo wyplaty.
  • Odpowiedz
@skitarii Widzisz stary - ja chciałem Ci wytłumaczyć na własnym przykładzie jak to wygląda z mojej perspektywy, a Ty wkładasz mnie w ramki tak jak innych: "co bananowcu, pewnie w wawce albo wrocku chcesz mieszkanie? Najlepiej za darmo co, hehehe"

Burak jesteś i tyle. Dziwisz się, że z innymi nie możesz pogadać merytorycznie jak sam szufladkujesz ludzi. Ale nie - nie chcę mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Trójmieście.
  • Odpowiedz
Widzisz stary - ja chciałem Ci wytłumaczyć na własnym przykładzie jak to wygląda z mojej perspektywy, a Ty wkładasz mnie w ramki tak jak innych: "co bananowcu, pewnie w wawce albo wrocku chcesz mieszkanie? Najlepiej za darmo co, hehehe"


@GwachQar: ja cię nie wkładam w żadne ramki, tylko napisałem, jakie są powody dla których typowa osoba w twojej sytuacji nie będzie miała mieszkania w dużym mieście, blisko centrum, tanim kosztem.
  • Odpowiedz