Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@bylzielonyjestpomaranczowy: kolego nienaturalna fiesta na tym rynku to trwała poprzez zniżone stopy procentowe. Teraz rynek wraca do fundamentów. Chyba nie spodziewałes się, że stopy procentowe zawsze będą w okolicy 0.

perspektywie kilku-letniej oznacza to skazanie na wynajem.


Wynajmować to będą ci co brali w ostatnim czasie kredyt ale od banku.

Ci co rzeczywiście mieszkań potrzebują przy wyższych stopach procentowych kupią sobie je po prostu taniej. No chyba, że ty dalej wierzysz,
@Klopsztanga: nie wiem czy wykończałeś coś w ostatnim czasie. Na rynku są trzy typy fachowca: tani i partacz, złoty-środek, i mega drogi nie zawsze najwyższej jakości.
Niestety rynek aktualnie nie ma dostępnego złotego-środka, fachowcy którzy są długo i się jako-tako znają są mega drodzy, za to boom spowodował napływ ludzi którzy nie mają pojęcia.
@bylzielonyjestpomaranczowy: rynek klęka? XDD Mokry niespełniony sen wykopków. Każda sensowna oferta znika w ciągu kilku h od pojawienia się ogłoszenia i jest kolejka chętnych z gotówką w torbie. To, że kurniki inwestycyjne i flippy z przebitką 30% przestały schodzić to inna sprawa. Jeśli ktoś liczy na spadki to życzę powodzenia ¯\_(ツ)_/¯
@Klopsztanga: a gdzie tak napisałem, lol. Po prostu cały czas jest ogromne ssanie na rynku mieszkaniowym, nic nie klęka, zdolność i sytuacja kredytowa trochę ostudziła zapał kupujących, tyle. To co wisi w ogłoszeniach będzie wisieć trochę dłużej, co ma się sprzedać sprzedaje się za gotówkę w ciągu kilku godzin od wystawienia. Podtrzymuję co napisałem wyżej - jeśli ktoś wstrzymuje się z zakupem mieszkania bo liczy na spadki to życzę powodzenia, na
@Klopsztanga: jakieś liczby mi przypisujesz, kiedy napisałem tylko że przestały sprzedawać się flippy i kurniki inwestycyjne z zawyżoną w kosmos ceną, a frajerzy wchodzili w takie interesy po same jaja przy zerowych stopach.
Jestem analitykiem #wkpinvestments i na mój chłopski rozum ceny na pewno nie spadną, a czy będą rosły - pewnie tak, ale na pewno nie tak jak do tej pory ¯\_(ツ)_/¯
@Klopsztanga: jakieś liczby mi przypisujesz, kiedy napisałem tylko że przestały sprzedawać się flippy i kurniki inwestycyjne z zawyżoną w kosmos ceną, a frajerzy wchodzili w takie interesy po same jaja przy zerowych stopach.


@DoDoLot: no na pewno mieszkania będą stały w miejscu xD Liczby ci przypisuje? Nie. Ja je podaje, a ty walisz sloganami bez sensu, bez pomyślunku i ci te twoje mądrości prostuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoDoLot: jak można pisać takie głupoty przy dzisiejszej sytuacji? Już ilość kredytów spada, jak ktoś ma gotówkę, a mieszkania staną się passę to nikt nie kupi Ci mieszkania, żeby stało albo żeby dokładać do interesu. Kupujesz mieszkanie, rata wzrosła, koszty wzrosły kto Ci spaci kredyt. To już lepiej złoto kupić i zakopać w ogródku xD
@RexxarHell: @Klopsztanga: mocno trzymam kciuki za teorie spadkowe, chociaż moje oszczędności aktualnie wynoszą w granicach dwóch czteropaków Harnasia. Jako analityk grupy #wkpinvestments mam prawo do swoich analiz i nie odbierzecie mi tego. Zawołajcie mnie jak ceny transakcyjne spadną ( )
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DoDoLot: to nie są teorie tylko ekonomia. Dlaczego był boom na mieszkania? Dlatego, że mogłeś wziąć kredyt na korzystnych warunkach, brałeś kredyt, wynajmowałem mieszkanie i miałeś ten dochód pasywny. Teraz tego nie będzie. Jak faktycznie stopy dojdą do 7% to będzie to biznes do którego trzeba będzie dokładać. Ludzie mogą zacząć panikować, i wtedy jebnie, albo po prostu będzie mniejszy popyt, i ceny zaczną spadać.
Taka złota rada, jak w coś
Dlatego, że mogłeś wziąć kredyt na korzystnych warunkach, brałeś kredyt, wynajmowałem mieszkanie i miałeś ten dochód pasywny.

@RexxarHell: o ile kojarzę, to schemat których przedstawiasz przestał być opłacalny kilka lat temu, a już tym bardziej przy obecnych cenach mieszkań, które wzrosły nieproporcjonalnie do cen najmu. Niemniej to prawda co piszesz, bo naganiacze cały czas wciskają, że to złoty interes i zachęcają hehe inwestorów do zakupów ( ͡° ͜ʖ ͡
@RexxarHell: ciekawe ile z tych osób kupiło mieszkanie jako "inwestycje", a ile w celu zabezpieczenia swoich potrzeb mieszkaniowych, zakładam że ta druga grupa stanowi zdecydowaną większość. Przydałby się jakiś wykopowy ekspert z tagu #nieruchomosci z wykresem lub tabelką ( ͡° ͜ʖ ͡°)