Wpis z mikrobloga

Co robicie żeby działać wbrew temu co wam mówią emocje? Macie jakieś swoje sposoby?
Przykładowo są dni kiedy nie chce mi się pracować tylko siedzieć na YT. Pracuje dalej ale bardzo się wtedy denerwuje bo nie mogę w danej chwili robić tego na co mam ochotę. Dotarcie do źródła, racjonalizacja itp nie pomaga. I tak się denerwuje mimo że wiem że to moja decyzja i że ja chcę pracować a nie oglądać YT. Czasem jednak ulegam i spędzam parę godzin na YT. Wolałbym jednak nie ulegać nigdy albo przynajmniej coraz bardziej
Co wtedy robicie?

#psychologia #psychoterapia #rozwojosobisty
  • 5
@TurboDynamo: zablokuj sobie na jakiś czas dostęp do witryn/witryny. Przynajmniej zauważyłem, że ja tak mam, że jak wiem, że nie mam dostępu przez x czasu to nie zaprząta mi prawie to głowy.
@Nemayu: znaczy na Macu nie jest tak prosto (podejrzewam jak to jest zrobione, aby moc to obejść, ale nawet nie chce do tego zaglądać).
Tylko ja mam trochę inny problem niż autor. W pracy nie myśle zbytnio o robieniu czegoś innego, ale po pracy już właśnie mam podobnie, ze pomimo, ze chce coś zrobić, to nie robię/robiłem nic tylko właśnie yt/quora/Reddit/wykop/itd.