Wpis z mikrobloga

@Jrv20: w Rosji byłem tylko w Moskwie, ale oglądając np. autostopem na koniec świata jak Pater na stopa jechał przez Rosję, a jechał główną drogą w sumie to zacofanie tam jest przepotężne

w sumie sama Moskwa jako centrum (centrum wielkości 3xWarszawa xD) bardzo ładne i zadbane, ale wystarczyło wyjechać trochę na przedmieścia i robiło się gorzej niż w polskiej pipidówie z 20k mieszkańców. A to wciąż była Moskwa, szczyt marzeń przeciętnego
@yahoomlody: przeciez Rosja wyglada praktycznie jak Polska, wlasnie sobie polazilem po google maps, nie wiem gdzie ta przepasc. Te same sowiecke bloki co u nas i dziurawe drogi bez poboczy.
@Jrv20:
z punktu bezpieczeństwa publicznego to dla nich to może być gwóźdź do trumny, jakby przyszło do wojny to wielu Rosjan nie miałoby motywacji do walki, bo po co, skoro nic nie mają a po zbombardowaniu Moskwy i Petersburga, Rosja cofa się w czasie o 100 lat, po zniszczeniu fabryk, cofnie się do czasu budowy piramid. Obecne straszenie rujnuje rubla a atak na Ukrainę jeszcze bardziej go pogrąży.
@Jrv20: nie żebym ich bronił ale to nie jest tak, że przy takiej gęstości zaludnienia koszta doprowadzania podstawowej infrastruktury do każdego zakątka tak ogromnego kraju są nieporównywalnie droższe niż w takiej powiedzmy Polsce?
@Jrv20: tak jak pisze @Korax to jest kwestia mentalności. Wyobraź sobie sebixa co pół życia spędza w bramie, raz w tygodniu skroi jakiegoś studenciaka, zatankuje swoje E36, wyjara hehe blanta i ma wszystko czego potrzebuje od życia. A teraz Ty wchodzisz cały na biało i mówisz mu że jakby trochę się pouczył, skończył jakiś kurs to mógłby normalnie chodzić do pracy, nie kraść i mieć życie podobne do tego studenta. Tego
@Jrv20: Wystarczy spojrzeć na gospodarki Polski i Rosji i strukturę eksportu. To pokazuje jak prowincjonalna gospodarka UE jest 20 razy bardziej stabilna i zdrowa niż gospodarka tego gówno mocarstwa. Dobijać ich sankcjami jeszcze parę lat a zwiną się jak harmonijka. Sprawdza się stara dewiza, im Rosja słabsza i bardziej się chwieje tym bardziej szczeka swoim prostackim pyskiem.
Rozumiecie 2022 a tam w miastach powiatowych kibili nie maja i walą do wiadra XDDDDd


@Jrv20: podobnie na Ukrainie, z tym, że tam na osiedlu stawiają po prostu jeden toitoi xd

@yahoomlody ja byłem w Petersburgu, Moskwie, Kazaniu, Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Irkucku i we Władywostoku. Wyraźna zmiana była w Jekaterynburgu i Nowosybirsku ale reszta ciężko to określić. Moim zdaniem nie jest Rosja jakoś szczególnie zacofana, natomiast w wielu miejscach była po prostu
Byłeś w dużych miastach, wow. Wyjedź na ruską wieś albo do prowincjonalnej mieściny to ci oczy #!$%@?ą z orbit.


@wlazlkoteknaplotek: jedź na podlasie albo podkarpacie lub nawet na mazury na wieś gdzieś indziej niż do turystycznych miejscówek to ci dopiero oczy #!$%@?ą z orbit w jakich lepiankach z gówna Polacy potrafią mieszkać i w 2021 wciąż mieć wychodek zamiast kanalizacji czy głupiego szamba

@Instrybutor_z_Orlenu: W Polsce kloaka na dworze, brak wody i chałupa bez ogrzewania to margines a w Rosji to codzienność nawet w bogatszej zachodniej części tego #!$%@?łka i Syberii. Rosja to syf, kiła i mogiła poza paroma miastami, na poziomie afrykańskiej wioski. Upadły, beznadziejny kraj jadący na swojej historii, z przestarzałą armią, gospodarką zawłaszczoną przez oligarchów którzy wysysają z niej resztki tchu. Oni się trzymają na surowcach które wydobywają i tak dzięki
@Instrybutor_z_Orlenu: wiesz, nie chcę ich bronić, ale taka antena plus Internet, to ile może kosztować? 150 złotych miesięcznie? Ja u mnie w domy robiłem łazienkę, też nawet szamba nie mieliśmy, to ponad 15 tyś pykło. Przecież większość takich osób nawet nie potrafi sobie takich pieniędzy wyobrazić, już nie mówiąc o odłożeniu bez stałego dochodu. Nie widząc perspektyw na lepsze warunki w odległej przyszłości często takie osoby wybierają doraźne rozrywki, które chociaż