Wpis z mikrobloga

#smartfon #android #androidone

Hej, czy w obecnych czasach warto jest brać telefon z android one?
W tej chwili posiadam Mi A2 Lite i byłem dość zadowolony z niego.

Myślałem nad Nokia X10 6gb ram jeśli chodzi o smartfon z android one (cena około 1300), lub jeśli telefon bez android one mysłałem o Moto G30 6gb (juz za 800 zł).

Ewentualnie jaki telefon byście polecili do 1000 max 1300 zł (wolałbym wydać mniej... ;-) ). Najlepiej conajmniej 6gb ram, jak bedzie 8 też bedzie oki :)
  • 26
Hej, czy w obecnych czasach warto jest brać telefon z android one?


@golden87: Nie, program jest martwy, producenci nie wywiązują się z obietnic. Nie bierz nic od Nokii, bo oni już własnych telefonów nie projektują.
W tej cenie sensowny powinien być Realme GT Master Edition.
@golden87: Moto G30 już ma następcę G31, ale nowa niekoniecznie lepsza (koszt 899 zł jak poprzednik w dniu premiery).

- wolniejsze ładowanie
- brak wyższego odświeżania (ale zmienili na oleda)
- przycięcie do 4/64 zamiast 6/128 jak w poprzedniku

Moto G41 już lepiej się prezentuje - nowa, można kupić za 1099 zł na stronie Motoroli. Ja bym nie brał ani G30 ani G31. Mnie by nie przeszkadzał MTK w G41.
@Dajpancenta: Dzięki za odpowiedz, ale patrze ze ta G41 nadal ma 4 gb ramu (czyli tyle co moj A2 lite).... chce zmienic telefon tez z tego wzgledu, bo mam wrazenie ze w tych czasach pamięciożernych apek to tego mu brakuje.... Chcialbym zeby ta 6gb bylo, idealnie 8... :
A o tej Motoroli co sądzisz? Bo cenowo wydaje sie mega atracyjna.


@golden87: Ja bym nie brał, SoC ze starymi rdzeniami, wyprodukowany w starym procesie technologicznym, ekran 720p, pamięć eMMC zamiast UFS.
@cukru: to co mówisz, te RealMe są bezkonkurecyjne cena/jakość? szczerze mówiac bałem sie tych nowopowstałych chińskich marek... ale skoro są oki. Córcka Realme 8 Pro i zadowolona... może też czas na to przejść.
to co mówisz, te RealMe są bezkonkurecyjne cena/jakość?


@golden87: Bezkonkurencyjne nie są, ale konkurencja jest moim zdaniem słaba. W zasadzie jedyną sensowną konkurencję stanowi Xiaomi, ale przez to co ostatnio ludzie donoszą o MIUI to ciężko mi je polecić. Może jakbym poużywał to miałbym inne zdanie.
@Dajpancenta: to bede czekal na jakas januszowa promocje, ale juz wiem czego szukac :) Córki Realme 8 Pro, udało mi sie kupić nówke na OLX za 800 zł gdize w sklepach było po 1200 :) Wiec moze sie uda.
@cukru: miałem niecały tydzień Mi 11 Lite 5G i ten model wciąż ma czerwcowe zabezpieczenia. ( ͡º ͜ʖ͡º) Mimo, że ręcznie można ściągnąć MIUI 12.5.6, to telefon w naszym regionie nie wyszukuje nowej aktualizacji. Działanie szału nie robi - mimo włączonego 90 Hz czasem gubi się, jakbym przełączył się na 60 Hz. Konkurencyjny Vivo V21 cały czas działał stabilnie w porównaniu do tego Mi i wiedziałem
@Dajpancenta: No właśnie takie rzeczy plus inne, które można przeczytać na tagu #xiaomi m.in:
- źle działający wirtualny czujnik zbliżeniowy
- reklamy na ekranie blokady powodowane przez karuzelę tapet
- kwadratowe (?) dymki Messengera
- systemowe gesty nie działające w launcherach innych niż domyślny
Zresztą z tego co widziałem w innych wpisach to chyba obaj skończyliśmy na jednym wózku czyli u Samsunga ( )
@cukru: prawda, dymki nadal nie są okrągłe. Gdy telefon miał MIUI 12.0.3 były praktycznie do użycia - klawiatura zasłaniała pole wpisania tekstu. 12.5.3 to naprawiło i dało się z nich korzystać, ale kształt bez zmian. A no, obecnie mam S21. Wcześniej miałem A71 i A52s.

Xiaomi wziąłem z ciekawości z Allegro Pay dzięki czemu nie zamroziłem swojej gotówki. Poszedł na zwrot. Zwrócone pieniądze wrócą na Allegro Pay i git. (
Wlasnie z uwagi na to co piszesz... czyli reklamy i inne, zastanawiałem sie nad telefonem z czystym Andkiem, bo teraz takiego mam i jestem zadowolony....


@golden87: Problem jest taki, że telefonów z czystym Androidem już w zasadzie nie ma, a tych godnych polecenia jest jeszcze mniej. Nokia się stoczyła, Pixeli nie ma w Polsce, zostają Motorole, które pod względem sprzętowym mają za dużo kompromisów. No i w większości są ogromne ale
@cukru: w S21 u mnie (i nie tylko, bo u znajomego z S20 jest tak samo po wrzuceniu Androida 12) przesunięcie lub zminimalizowanie dymka Messengera powoduje tak na oko 2 - 3 sekundowe opóźnienie w reakcji na dotyk. Bez dymka jest ok z telefonem. Dzisiaj rano przyszła paczka około 500 MB wraz ze styczniowymi poprawkami, może pomoże... Zobaczymy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)