Wpis z mikrobloga

Trzeba stanąć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie jasno, że w PiSowskiej Polsce, na którą głosowała zdecydowana większość użytkowników konserwatywnego wykopu nadszedł czas, że startując od zera, macie zwyczajnie #!$%@?.

Jak niby, przy tej skali podwyżek chcielibyście rozpocząć nowe życie we #wroclaw czy #gdansk myśląc o wzięciu jakiegoś kredytu na mieszkanie?

Przecież najpierw trzeba wziąć kredyt na wkład własny xD

Byle mieszkanka na zadupiu kosztują już 10k zł za m2, doliczcie do tego koszt budowlanki, mebli, czyli kolejne 100k zł i wychodzi na to, że spełniacie swój american dream, kupując 40m2 na które pewnie nie dostaniecie kredytu przy zwykłej robocie 3000-4000zł netto, a nawet jak dostaniecie, koszt raty będzie wam psuł jakikolwiek smak życia przez kolejne 25 lat. A stópki do góry!

Koszty prądu i gazu #!$%@?ły w kosmos, więc miesięczne koszty za mieszkanie to kolejne 700 zł, a tu by się jeszcze autko chciało, obiadki w knajpie (coraz trudniej zejść z cenami poniżej 30zł za tani posiłek w zasadzie w fastfoodzie)

I tak będziecie mieli 50 lat, i cyk, pasta we własnym życia - "nazywam się Janusz Pawlacz, nic w życiu nie osiągnąłem, nigdzie nie byłem, nic nie widziałem, nigdy nie żyłem.", dzieciakom chciałoby się pomóc, ale samemu się nic przez te lata nie odłożyło, całe życie na 40m2 na dwóch pokojach z gówniakiem, stres w robocie, siwe włosy, choroby zawodowe, raty, raty, raty i doslownie życie od pierwszego do pierwszego...

Oto wasza katolicka Polska i wasze wspaniałe perspektywy.

Jak ja się kurła cieszę, że się urodziłem w latach 80 tych i nie musiałem startować w tych gównianych czasach, jakie są obecnie. Życie kurła Syzyfa, #!$%@?, bo innej opcji nie ma.

#oswiadczenie #nieruchomosci #polska #bekazpisu
  • 39
@Jud-Suss: Najlepsze pokolenie to ludzie startujący w latach 90. Wypłaty w korpo były kosmiczne jak na polskie warunki i wystarczyło znać angielski i komputer ( ͡° ͜ʖ ͡°), łatwo było rozkręcić biznes bo brakowało wszystkiego a nie było żadnych regulacji i barier wejścia. Nieruchomości a zwłaszcza ziemia były na dzisiejsze standardy za darmo. Moi starsi znajomi kupowali wielką płytę w centrum dużych miast za 50k od mieszkania.
@Kutafonix215: Jeszcze poczekamy, bańka pęknie, czekamy tak od 2016 roku, jak mieszkania były po 6k zł za metr, teraz są po 12k zł za metr, ale jak bańka pęknie, już za chwilkę to będą za 4k za metr i się będziemy śmaili z tych wysztskich! Jeszcze chwilka! Na pewno ceny materiałów, inflacja, robocizna będą sprzyjać tym niższym cenom! Jesteśmy wykopowymi specjalistami z IT 15k zł/m2! Zara ta bańka musi pęknąć.
@Jud-Suss: Też przed chwilą gdzieś o tym pisałem, młodzi ludzie nie mają tu perspektyw na życie. Jedyną nadzieją było powstrzymanie mieszkaniowych funduszy inwestycyjnych przed wejściem na rynek i przeczekanie do 30stki, aż emeryci poumierają i zwolnią się masy dobrze zlokalizowanych mieszkań, a Polaków ubędzie. A teraz to nie wiem, kraj nie do życia. Będzie trzeba wrócić na wieś do rodziców chyba, żeby 60% wypłaty miesięcznie na kawalerkę nie wydawać XD
@Jud-Suss: Przeciez to bylo do przewidzenia juz w 2013-2014 dla kazdego, kto pamietal krotka kadencje pisu/lpr/so. Totalny peronizm i kult jednostki. W tym okresie bylo tez widac, ze wyczerpuje sie paliwo do wzrostu gospodarczego, ktory zawdzieczalismy tylko i wylacznie efektowi konwergencji. Wtedy dopiero zrozumialem, ze "pokolenie komuny" to mem, ze mlodzi niczego nie zmienia i w kraju o takim modelu relacji spolecznych nie stworzysz drugiej IKEI. Nie wspomne o Majdanie, ktory
@Jud-Suss: nom ale cichutko, bo przecież po drugiej stronie tam gdzie nie stoi PiS szczury z dawnego aws, sld i po. Bez programu, bez pomysłu, z pustymi kieszonkami, aż przebierają nogami zeby obsadzić swoją rodzinkę w spółkach skarbu państwa. Czekają, czekają i doczekać się nie mogą "kiedy kur.. nasza kolej???"