Wpis z mikrobloga

@Gostas: grzejniki mogę akurat wyłączyć całkowicie i staram się nie grzać. Mam środkowe mieszkanie więc inni grzeją za mnie. To w sumie nie żart. Jest ciepło więc nie wiem dlaczego miałyby być włączone.

Jak się boisz o rachunki to wymień i tyle.
: trochę bez sensu. Po co grzać mieszkanie jak np. wyjeżdżamy


@NuklearnySzpadel: Dobrze napisałeś. Wyjeżdżamy. Deweloperskie osiedla są pełne słoików, w każde święta jest na nich pusto. To takie zabezpieczenie, żebyś wybywając na wieś wespół z innymi słoikami nie wyziebil bloku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elf_pszeniczny: wj to znaczy że te pokrętła na grzejnikach mają w sobie termostaty i odpalają się jak temp w pokoju spada do jakiejś wartości?


@egonszef: tak, w środku masz ciecz która się rozszerza w zależności od temperatury otoczenia i otwiera lub zamyka przepływ wody
@elf_pszeniczny: trochę cię poniosło to prymitywne urządzenie

Gdy spojrzymy na naszą głowicę termostatyczną (pokrętło na kaloryferze) zauważymy ustawienie 0 lub znaczek śnieżynki. W obecnie stosowanych termostatach nie oznacza to całkowitego zamknięcia zaworu – głowica, jeżeli tylko będzie miała dostarczaną ciepłą wodę – nie dopuści do zamarznięcia wody w grzejniku. W zależności od producenta termostat będzie utrzymywał temperaturę od 6 do 8 stopni w pomieszczeniu. Kolejne ustawienia warto sprawdzić w instrukcji obsługi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@egonszef:

czyli cuferki są przyporządkowane do temperatury jaką chcesz mieć w pokoju


Tak

i ta temperatura też zależy od pieca czy działa akurat czy nie?!


W bloku piec zawsze grzeje mocno, ale z gówna bata nie ukręcisz i jak w domu jednorodzinnym skręcisz temperaturę na piecu to grzejniki będą grzać słabiej. Jak termostat pieca jest ustawiony na mniej niż na grzejniku, no to ci nie nagrzeje grzejnik sam z siebie na