Wpis z mikrobloga

Mi teraz wymienili grzejniki w bolku i jak zrobię na 0 to grzejnik nie grzeje. Ale jak w tym czasie otworze okno to grzejnik robi się ciepły mimo że jest zamknięty.
@Gostas ja po odbiorze od razu zmieniłem w całym domu na elektroniczne. Ustawione mam ze w dzień 22 stopnie w nocy 17. Płacę niestety w hooy bo obok od 5 lat mam pustostan, gdzie grzejniki na 0 ustawione na 100%. Jednak elektrozawory polecam. Mają tez tryb że możesz ustawić na zadany czas inna temperature, np ferie i na 2 dni przed powrotem temperatura będzie wracać do normy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gostas: Przecież to normalka, u mnie ustawienie minimalne nadal podtrzymuje jakąś tam temperaturę. Żeby wyłączyć całkowicie musiałbym zakręcić na całe mieszkanie.
@Gostas: Na takim ustawieniu grzejnik jest zimny cały czas, zapobiega on jedynie wychłodzeniu pomieszczenia do temperatury 15 lub niższej. Więc bym nie ruszał, jak byś miał całą zimę na takim ustawieniu zapłacisz grosze ale w kurtce będziesz siedzieć i oczywiście okradać sąsiadów z ciepła. Chcesz mieszkać w 10C, wybuduj dom.
marzne jak pies i moje grzejniki nie wyrabiaja. boje sie jak mroz zlapie za oknem na -15 :)


@pendzoncy_jez: ja poerwszy raz mieszkam na parterze, a do tego pode mną jest garaż. Można się przyzwyczaić, a w lato to jest wybawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pendzoncy_jez: jestem w podobnej sytuacji. Pode mną nikt nie mieszka, a mieszkanie jest skrajne, więc tylko za jedną ścianą mam sąsiada. Natomiast okna mam wielkie i po całej szerokości niemalże, więc pizga jak skur… Ale myślałem o zakręcaniu jak wybywam na dłużej. Teraz widzę, że to w sumie sensu nie ma. Więcej energii zejdzie na przywrócenie temperatury po powrocie, niż utrzymywanie.