Wpis z mikrobloga

Mam w aplikacji #ing wygenerowaną z automatu ofertę na kredyt gotówkowy do ~100 tysięcy złotych. Jest napisane, że wystarczy potwierdzić dane i kasa będzie w 5 minut.

Teraz pytanie - czy w przypadku wybrania opcji tego kredytu mogę założyć, że bank już mnie "sprawdził" i faktycznie bez zapytań do bik i dalszej weryfikacji, z automatu dostanę kasę na konto?

Pytam dlatego, że mi wzrosła rata za samochód i się nie zorientowałem, więc w raporcie bik mam zaległość i z automatu w #!$%@? niską ocenę (kilkanaście złotych przez kilkanaście dni, a ocena spadła mi jakbym nie wiem, napadł na bank czy coś).

#banki #bankowosc #kredyt #kredythipoteczny #kredytgotowkowy #finanse #bik
  • 4
@lab_rat: 1) Bank najprawdopodobniej robi raport zarządzający (tak to się nazywa od strony BIKu), czyli rzeczywiście ma już te dane, ale jakbyś sobie sam sprawdził BIK, to nie będzie widoczne jako zapytanie kredytowe.
2) Nie zmienia to faktu, że bank może pobrać raport BIK w momencie, jak złożysz wniosek (czyli przejdziesz dalej w aplikacji),
3) Ocena BIK jest w sumie dla Ciebie, duże banki raczej mają swoją punktację i oceniają to
Naszą decyzję kredytową opieramy na wielu czynnikach :) Faktycznie najlepiej, jeśli wybierzesz akceptację wniosku po uregulowaniu obecnego zobowiązania. Możesz odstąpić od umowy kredytowej do 14 dni kalendarzowych, od następnego dnia po zawarciu umowy.