Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, jak to jest z tym nowym polskim wałem? Gdy złożę wniosek o nienaliczanie ulgi dla klasy średniej to wtedy wynagrodzenie zostanie pomniejszone o tą ulgę? Czy nie złożenie oświadczenia wiąże się z zachowaniem obecnej wysokości wynagrodzenia jeśli moje zarobki nie przekraczają 130 tys brutto? #nowylad #podatki #kiciochpyta #pis
  • 3
@MateuszOM: Naliczenie ulgi pozwoli Ci zachować zarobki na mniej więcej podobnym poziomie co teraz. Jeśli złożysz wniosek o rezygnację z ulgi dla klasy średniej to będziesz miesięcznie zarabiać mniej o 100-200zł, ale jeśli rocznie zmieścisz się w widełkach to dostaniesz zwrot nadpłaconego podatku po rozliczeniu PIT.
@lubiegrzeski: jesteś pewien, że chodzi o roczne zarobki? Chcę się tylko upewnić, że np. przez chorobowe, albo uwaloną premię i mając w jednym miesiącu mniej niż 5700 brutto nie będę musiał zwracać ulgi z jednego miesiąca albo z całego roku
Póki co, czytaj tag i szukam informacji
@foneswein: tak, jestem pewna. Jak w jednym miesiącu bedziesz miał mniej niz 5700 to w tym miesiącu Ci sie ulga nie naliczy. Żebyś nie musiał zwracać, ważne jest żebyś rocznie dobił do 68tys podstawy opodatkowania (podstawa opodatkowania jest niższa niz brutto, pamiętaj!) i nie przekroczył 133k. Ulga naliczana jest miesięcznie, a rozliczana rocznie.