Wpis z mikrobloga

HRowcy czy wy jesteście normalni!? xD 2 lata świetnej pracy w małym startupie bez hierarchi, hru i managementu jako takiego, super progres, sielanka. Parę miesiecy temu dowiedzieliśmy się że kupuje nas duże korpo. Od 1 stycznia oficjalne już jesteśmy częścią korpo i wdrażają nam wszystkie procesy. Oczywiście 40% produktywnego czasu to meetingi xD Jednym z procesów, jest performance reviev w takiej postaci że mamy co miesiąc wystawiać sobie oceny jak w szkole 1-5, a potem manager działu będzie zbierał oceny i sprawdzał czy zgadzają sie z krzywą Gaussa i odpowiednią ilość osób ma 1, 2 , 3 itp. jeśli nie będzie się zgadzało to będzie obniżał oceny komu uważa żeby zgadzało się z krzywą Gaussa. Po roku będzie nam wyliczana średnia i w zależności od oceny będą bonusy i podwyżki albo zwolnienia xD xD xD czas na ewakuację do kolejnego startupu. Współczuję wszystkim którzy nie mają opcji ucieczki z korpo i uzeraja się z takimi bzdurami na codzien xD #korposwiat #programista15k #pracbaza #uk
#programowanie
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vilay: @BorysKafarov: Teraz sobie wyobraźcie, że sam chciałem pracować w HR by jak najlepiej służyć osobom zatrudnionym w firmie... Przez 3 lata studia, specjalizacje, projekty, kursy i inne gówna. Do pełni szczęścia brakowało mi tylko stazu czy praktyk i jak na złość nic się nie udało zdobyć, 13 razy byłem przez półtora roku na finałowym etapie rozmowy kwalifikacyjnej, ale zawsze przegrywałem z Julką z Erasmusa, bo im się
  • Odpowiedz
@vilay: od razu s--------c... czemu nikt nie probuje zadzialac, by cos zmienic? Mozecie przeciez, no wiesz, zbiorowo zasygnalizowac jak bardzo wymysly HRu was w-------a, demotywuja i wplywaja negatywnie na REALNE wyniki pracy.

I ze tak nieludzkie, arbitralne i skupione na durnych statystykach podejscie managera obraza i uraga wam jako ludziom firmy.
  • Odpowiedz
Duże firmy nie mogą funkcjonować w ten sam sposób co kilkunastuosobowy startup, odkrycie roku. Z jakiegoś powodu to ta firma była w stanie wykupić was a nie wy ją ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@chinski_pierozek: Niby racja, ale nieczęsto duże zasiedziałe firmy utrzymują się na rynku siłą inercji. Same w sobie nie są już kreatywne i soją przyszłość opierają jedynie na przejęciach mniejszych firm. Żyją głównie kapitałem
  • Odpowiedz
Teraz sobie wyobraźcie, że sam chciałem pracować w HR by jak najlepiej służyć osobom zatrudnionym w firmie... Przez 3 lata studia, specjalizacje, projekty, kursy i inne gówna


@GrochenMochen: I przez cały ten czas nie dotarło do ciebie, że HR nie ma nic wspólnego ze "służeniem zatrudnionym w firmie", a wszystko z ochroną interesów firmy? Jak CEO da sobie sprzedać na jakimś gównoseminarium, że jednoręcy są o 6,13% bardziej wydajni, to
  • Odpowiedz
@vilay: korpo takie jest, z tymi ocenami to prawda xD Mój menedżer, świetny człowiek swoją drogą, kiedyś do mnie: "wystawiłbym Ci najwyższą ocenę, ale mogę wystawić tylko dwie na cały zespół, a jednak tamte osoby zasłużyły bardziej". Nawet jakby miał zespół geniuszy, nie mógłby dać wszystkim maksymalnej oceny xD
  • Odpowiedz
Przynajmniej tak miałem w zespole jak do ~40 latka programisty co miał rodzinę manager się właśnie o to sapał, że jest niewydajny


@jaca_66: Dlatego w korpo pracują głównie ludzie 25-40, 90% programistów klepaczy po 40, no może 45 roku życia dostanie solidnego kopa w dupe i na jego miejsce wstawi się ambitnego singla 30 lvl. W korpo po 40-45 roku życia można zostać, ale trzeba:
- skręcić w jakieś "soft-skillowe" stanowiska - PM, scrum master itd.
- skręcić w ściężkę turbo-kuca, architekta
- własna niezależna działalność
  • Odpowiedz