Wpis z mikrobloga

HRowcy czy wy jesteście normalni!? xD 2 lata świetnej pracy w małym startupie bez hierarchi, hru i managementu jako takiego, super progres, sielanka. Parę miesiecy temu dowiedzieliśmy się że kupuje nas duże korpo. Od 1 stycznia oficjalne już jesteśmy częścią korpo i wdrażają nam wszystkie procesy. Oczywiście 40% produktywnego czasu to meetingi xD Jednym z procesów, jest performance reviev w takiej postaci że mamy co miesiąc wystawiać sobie oceny jak w szkole 1-5, a potem manager działu będzie zbierał oceny i sprawdzał czy zgadzają sie z krzywą Gaussa i odpowiednią ilość osób ma 1, 2 , 3 itp. jeśli nie będzie się zgadzało to będzie obniżał oceny komu uważa żeby zgadzało się z krzywą Gaussa. Po roku będzie nam wyliczana średnia i w zależności od oceny będą bonusy i podwyżki albo zwolnienia xD xD xD czas na ewakuację do kolejnego startupu. Współczuję wszystkim którzy nie mają opcji ucieczki z korpo i uzeraja się z takimi bzdurami na codzien xD #korposwiat #programista15k #pracbaza #uk
#programowanie
  • 71
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@vilay: żaden sensowny programista nie ma konieczności siedzenia w danym korpo XD siedzi się aż się pała nie przegnie potem ariwederczi, szybki sukces w nowym miejscu, jazda na garbie dwa lata i kolejna ucieczka - tak aż do awansu na kierownika. I tak się żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vilay: jak by w moim korpo takie coś wymyślili to od razu zobaczyli by moje wypowiedzenie.
Ja to mam chyba szczęście do pracodawców i wspópracowników, bo nigdy takich krzywych akcji nie miałem.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: nie wyobrażam sobie mając 40 latm mieć dzieci, rodzinę, pracować w zespole świeżo rozpędzonych karierowo programistów Java po AGH'u, nie wytrzymałbym tempa, realizowałbym zwyczajnie mniej Story Pointów, potem Manger albo Scrum Master zacząłby się #!$%@?ć :) Przynajmniej tak miałem w zespole jak do ~40 latka programisty co miał rodzinę manager się właśnie o to sapał, że jest niewydajny
  • Odpowiedz
mamy co miesiąc wystawiać sobie oceny jak w szkole 1-5, a potem manager działu będzie zbierał oceny i sprawdzał czy zgadzają sie z krzywą Gaussa


@vilay: czyli koniec końców to on będzie Was oceniał, a nie Wy siebie nawzajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Zerknij do definicji słowa w PWN zanim się znawco językowy do kogoś #!$%@?.

bynajmniej

partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie


@LazyInitializationException
  • Odpowiedz
@lO_ol: xD

Wg definicji którą podałeś przed bynajmniej jest przeczenie, które to później użyciem partykuły bynajmniej wzmacnia. Wskaż gdzie w tej wypowiedzi przed bynajmniej masz zaprzeczenie, które następnie jest wzmacniane?

Większość korpo (bynajmniej w UK) nawet nie przypomina tego co opisałeś


Ewidentnie widać, że gość chciał napisać, że przynajmniej w UK sytuacja nie przypomina tego co było opisane xD Więc nie wiem po co się upierasz, że to jest poprawne zdanie
  • Odpowiedz
@vilay: Pracowałem w dwóch małych firmach które zostały za mojej kadencji wykupione, w obu przypadkach jedynym ratunkiem było zwolnienie się bo nowe zasady wchodziły ostro, smutno odchodzić z fajnej firmy tylko dlatego ze szefowi znudziło się prowadzenie firmy i ją sprzedaje
  • Odpowiedz
  • 2
Polska gramatyka, to trzeba jednak na spokojnie. Ja tam widzę zaprzeczenie po partykule bo jest czasownik "nie przypomina" i moim zdaniem to by wystarczyło. Tylko niepotrzebnie to "bynajmniej" jest w nawiasie więc w tej sytuacji masz rację. @LazyInitializationException
  • Odpowiedz
@vilay: czasem mam wrażenie że oni prowadzą eksperymenty na polskich oddziałach, po prostu sprawdzają czy dany tym zarządzania ma sens
  • Odpowiedz
@vilay: Pamiętaj jeszcze jak pracowałem w korpo w transporcie to tam dopiero jest #!$%@?, był nacisk aby zrobić w danym roku dany obrót, po pół roku wyglądało to słabo wiec wspanialy Menadżer oddziału wpadł na pomysł by brać z rynku prawie wszystkie ładunki jakie są a gdzie akurat wolne fury, nie chodziło o redukcje pustych km, zarobieniu pieniędzy czy nikt nie myślał nawet o zabezpieczeniu floty w razie jakiejś awarii i
  • Odpowiedz
Parę miesiecy temu dowiedzieliśmy się że kupuje nas duże korpo. Od 1 stycznia oficjalne już jesteśmy częścią korpo i wdrażają nam wszystkie procesy. Oczywiście 40% produktywnego czasu to meetingi


@vilay: to podobnie u mnie, wczeniej byl tydzien pracy, teraz sie zaczyna w sumie od srody no bo poniedziek wtorek jakies spotkania
  • Odpowiedz