Wpis z mikrobloga

HRowcy czy wy jesteście normalni!? xD 2 lata świetnej pracy w małym startupie bez hierarchi, hru i managementu jako takiego, super progres, sielanka. Parę miesiecy temu dowiedzieliśmy się że kupuje nas duże korpo. Od 1 stycznia oficjalne już jesteśmy częścią korpo i wdrażają nam wszystkie procesy. Oczywiście 40% produktywnego czasu to meetingi xD Jednym z procesów, jest performance reviev w takiej postaci że mamy co miesiąc wystawiać sobie oceny jak w szkole 1-5, a potem manager działu będzie zbierał oceny i sprawdzał czy zgadzają sie z krzywą Gaussa i odpowiednią ilość osób ma 1, 2 , 3 itp. jeśli nie będzie się zgadzało to będzie obniżał oceny komu uważa żeby zgadzało się z krzywą Gaussa. Po roku będzie nam wyliczana średnia i w zależności od oceny będą bonusy i podwyżki albo zwolnienia xD xD xD czas na ewakuację do kolejnego startupu. Współczuję wszystkim którzy nie mają opcji ucieczki z korpo i uzeraja się z takimi bzdurami na codzien xD #korposwiat #programista15k #pracbaza #uk
#programowanie
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vilay: nie ma nic gorszego niż takie przejęcie kiedy narzuca ci się w #!$%@? spotkań których celu nie rozumiesz, można łatwo wtedy się wypalić. Mój SH sam przeszedł tranzycie z małej firmy 40 osobowej do korpo 500 ludzi w ciągu 7 lat jak tu pracuje i widzę jaka różnica w pojmowaniu tych spotkań jest u mnie czy innych ludzi którzy wręcz walczyli żeby one były, w porównaniu do ludzi którzy
  • Odpowiedz
@vilay: No więc - generalnie wpisane w system macie zwolnienia. Do tego jeśli wiecie kto ma jakie oceny to w pewnym momencie ktoś kto ma średnią choćby poniżej 4 zacznie się ewakuować albo mieć #!$%@? w tę robotę. Jeżeli nie ma jawnych ocen to ci z imposter syndrome (czyt. zwykle ci co są dość zdolni) może będą mieć wyższą produktywność przez ok. 3-6 miesięcy (więc ci idioci z HRu będą
  • Odpowiedz
@vilay: Ogólnie firma musi jakoś kontrolować co ludzie robią, ale ten system to zdigitalizowana wersja time stampu w fabrykach śrubek z XIX wieku.
  • Odpowiedz
@Mistrz_Motyl: korpo z 50k to mini-korpo. Potwierdzam ze w 100-200k korpo krzywe Gaussa przy ocenach działów to podstawa do podwyżek/bonusów… Jak by zespół 5 czy 100 osobowy nie był zajebisty i tak masz wyznaczyć 5% ludkow którzy nie dostaną podwyżki i będą oflagowani jako ‚masz się poprawić ‚
  • Odpowiedz
jeśli nie będzie się zgadzało to będzie obniżał oceny komu uważa żeby zgadzało się z krzywą Gaussa.


@vilay: w szkole tych zjebów nie uczą normalizacji? ze musi obnizac oceny
  • Odpowiedz
@vilay: "Najgorzej" jak pracujesz w korpo, w którym jest OGROMNY tego typu korpo bullshit i efektywna praca to moze 10-20% ale płacą tak ogromne pieniędze, że ciężko się rozstac
  • Odpowiedz
@vilay: Debil w HR. Krzywa jest dla populacji nie dla firmy. Jeśli organizacja szczyci się pozyskiwaniem najlepszych to ciężko żeby były tam niedojeby… No może poza HR
  • Odpowiedz
Przepis na premium baita:
- Fajna firma zmienia się w złe korpo
- Wina HRu
- Żadnych szczegółów bo przecież firma nie istnieje, wykopki i tak nie będą pytać
- Rzuć przynętę i nic wiecej nie odpisuj we wpisie, śmiej się z debili co łykneli każde słowo anona z wykopu jak prawdę objawioną
  • Odpowiedz
@vilay:

Współczuję wszystkim którzy nie mają opcji ucieczki z korpo i uzeraja się z takimi bzdurami na codzien xD


Nie mierz wszystkich tą miarą, zwłaszcza po przepracowaniu 2 dni w jednym xD

Przerabiam trzecie korpo w ciągu 11 lat i o takich debilizmach nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@lO_ol: @LazyInitializationException: kurde analiza mojego wpisu jak na maturze pisemnej z polskiego ( ͡º ͜ʖ͡º) chodziło mi o to, że z mojego doświadczenia w UK na ogół nie jest tak jak op opisał, więc wygląda na to, że powinienem był użyć "przynajmniej". Bynajmniej Sasza nie podumał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vilay: ja tam pracuje w korpo i nie jest aż tak źle.
Wiadomo sprint planning, review raz na dwa tygodnie. Do tego (jak wynika z nazwy)daily. I to w sumie wszystko.
Jak jest coś dużego wypuszczanego to mamy sobie demo z klientem, a tak to nikt mi dupy nie zawraca w sumie. Więc też mi się wydaje że nie każde korpo jest takie same
  • Odpowiedz
będzie zbierał oceny i sprawdzał czy zgadzają sie z krzywą Gaussa i odpowiednią ilość osób ma 1, 2 , 3 itp. jeśli nie będzie się zgadzało to będzie obniżał oceny komu uważa żeby zgadzało się z krzywą Gaussa. Po roku będzie nam wyliczana średnia


@vilay: przewiduje ze srednia to bedzie 3 :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vilay: też mnie to całe performance review bawi. Mi miesiące tak uciekają, że nie mam nic do powiedzenia o swojej pracy zwłaszcza jak jest martwy okres i trzeba zmyślać xD cyrk
  • Odpowiedz
dowiedzieliśmy się że kupuje nas duże korpo.


@vilay: śmieszne stwierdzenie, raczej właściciel waszego modnego start-upu was sprzedał czyli w nowomowie zrobił "exit" xDDD
  • Odpowiedz