Wpis z mikrobloga

Jak można wziąć kredyt na takich warunkach to ja nie wiem....
Spłata kapitału 0 PLN / Odsetki 3000 PLN( ͡° ͜ʖ ͡°)
życzę im tylko oby odbiór mieszkania od dewelopera się nie opóźnił bo współczuje płacić tylko odsetki przez dodatkowe kilka miesięcy... oraz żeby wytrwali do wygaśnięcia ubezpieczenia pomostowego
#kredythipoteczny #inflacja #rpp #nieruchomosci
Dziecko_Proboszcza - Jak można wziąć kredyt na takich warunkach to ja nie wiem....
S...

źródło: comment_1641365894ah6D4c4BgkVRNEhuA1o2ab.jpg

Pobierz
  • 32
@kasa: tak wiem to, z komentarzy gościa wyszło, że 7% to wynik ubezpieczenia pomostowego i podwyzszonej marży do wpisu na hipotekę. Najgorsze, że z jego komentarzy wynika że:
- nie spodziewał się takich rat,
- jest na ryczałcie a żona uop razem mają z 7-8k na ręke
- płacą 2,5k za wynajem mieszkania

zanim rata się zmniejszy to minie z 1,5roku a to może być gwóźdź do trumny domowego budżetu
@Dziecko_Proboszcza: To jeśli dla Polaka wynajem to wyrzucanie kasy w błoto, to czym jest spłacanie kredytu bez spłaty kapitału na mieszkanie w którym nawet nie możesz wejść, bo jest na etapie dziury w ziemi? I co inwestorzy, zawsze spłaca się kapitał? Zawsze to lepiej niż wynajem? Za te 2-3k to przynajmniej mają gdzie spać, a nie jak żule w budce w dziurze w ziemi. Pięknie to PiS wymyślił - nauka ekonomii
@kasa: tak wiem to, z komentarzy gościa wyszło, że 7% to wynik ubezpieczenia pomostowego i podwyzszonej marży do wpisu na hipotekę. Najgorsze, że z jego komentarzy wynika że:

- nie spodziewał się takich rat,
- jest na ryczałcie a żona uop razem mają z 7-8k na ręke
- płacą 2,5k za wynajem mieszkania

zanim rata się zmniejszy to minie z 1,5roku a to może być gwóźdź do trumny domowego budżetu
@
@Dziecko_Proboszcza: @elemenTH: Przeraża mnie ta awersja do wynajmowania mieszkania, Stopa zwrotu z tego tytułu to w Polsce około 2.5% i to przy dobrze prowadzonym wynajmie. Właściciel w dłuższym okresie praktycznie dokłada do tego, żeby ktoś mieszkał. I nie wrzucajcie tu wyliczeń na śmieszne 5 lat wyrwane z kontekstu, bo mieszkanie trzeba rozpatrywać w dłuższym okresie, uwzględniając wymianę sprzętu AGD i remonty. PIS zrujnował ten kraj, a ludziom nadal się wydaje,