Wpis z mikrobloga

@SendMeAnAngel: wg prawa pierwszeństwo ma samochód, bo rowerzysta opuszczający ścieżkę rowerową włącza się do ruchu
ale skąd ten kierowca miałby to wiedzieć - dla niego wygląda to jak rowerzysta chcący skorzystać z przejazdu, a wtedy rowerzysta ma pierwszeństwo
czyli de facto to rowerzysta jedzie pierwszy
@SendMeAnAngel: wg prawa pierwszeństwo ma samochód, bo rowerzysta opuszczający ścieżkę rowerową włącza się do ruchu

ale skąd ten kierowca miałby to wiedzieć - dla niego wygląda to jak rowerzysta chcący skorzystać z przejazdu, a wtedy rowerzysta ma pierwszeństwo


@pawelpablito: przeczytaj kiedy rowerzysta włącza się do ruchu. Na tej liście nie ma przejazdu rowerowego (Jest DDR, . To jest to jedno miejsce gdzie wjeżdżając na jezdnie rowerzysta nie włącza się do
@SendMeAnAngel: Ja Ci powiem ze nie wiem :D
Jako rowerzysta twierdzę ze auto, bo jak mnie pierdyknie to zaboli.
Jako kierowca twierdzę ze rowerzysta, bo jak go jebnę to stracę więcej czasu niz przepuszczając go
¯\_(ツ)_/¯
@Massad: nie ma takiego przepisu, ale jest to często tak przedstawiane i interpretowane
W PoRD mamy definicję przejazdu dla,rowerów:
"przejazd dla rowerzystów - powierzchnię jezdni lub torowiska przeznaczoną do przejeżdżania przez rowerzystów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi;"
I tutaj już musimy się spierać na polu językowym czy skoro PoRD pisze że PdR służy przejeżdżaniu, a zgodnie ze SJP "przejeżdżać" to:
«jadąc, przedostać się przez coś»
To czy w sytuacji wjechania na przejazd
@pawelpablito: To jest fałszywie przedstawiane.

W tej definicji nie masz choćby napisane w którą stronę przejeżdżać. Wręcz są przykłady przejazdów stworzonych aby rowerzystom było łatwiej włączyć się do ruchu (to jest oficjalne uzasadnienie z projektu). np tutaj:

https://www.google.pl/maps/@52.2493725,20.8981989,59m/data=!3m1!1e3

@SendMeAnAngel: Zapoznajcie się z definicją drogi, DDR jest jej częścią. Obowiązują ogólne zasady pierwszeństwa, więc pierwszy jedzie samochód, gdyby rower jechał prosto to miałoby pierwszeństwo.


@573188224813358837318: Rowerzysta na przejeździe ma pierwszeństwo.