Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak mówili: "hurr durr, płacisz januszowi za wynajem". No to teraz płacą bankowi za wynajem ¯_(ツ)_/¯


@Bonetti: no cóż. Wciąż lepiej płacić bankowi niż Januszowi.
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: A skąd właściwie ta różnica w spłacie kapitału? Część odsetkowa może wzrosnąć z 300 na 750 ale nadal - część kapitałowa chyba powinna być niezmienna czyli 650 (tak, wiem że wtedy by było 650 kapitał + 750 odsetki).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pienio69: maja stale raty wiec na czyms bank musi przyciac zeby nie bylo drastycznej podwyzki.

@camelinthejungle: kolejny ktory nie rozumie zasad popytu i podazy oraz zdolnosci konsumenckiej. Mozesz wystawic i za 5k na miesiac kawalerke ale tylko ja wystawisz bo przyjdzie dziadek z mieszkaniem kupipnym za gotowke i wynajmie po starej cenie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Może mnie jakiś Mirek ekonomista oświeci w jaki sposób kupić mieszkanie przed 30, jak nie na kredyt?


@rzeznia22: za gotowke, pozdrawiam.

Bekę to można mieć z ludzi, co wzięli kredyt na wesele, samochód dla szpanu czy miesiąc miodowy.


beke mozna miec z KAZDEGO nie ma ograniczen

Nie każdy jest specem od finansów


CZekaj w sensie, ze podpisali cos czego nie rozumieli? Nie interesowaly ich te dziwne symbole (%)? W dniu podpisania
  • Odpowiedz
@mutozostaw: @ButtHurtAlert: Pamiętam jak mówili: "hurr durr, płacisz januszowi za wynajem". No to teraz płacą bankowi za wynajem ¯_(ツ)_/¯


Ale Janusz podwyższy teraz ceny najmu jak mu kredyt skoczy. Może nie od razu ale jak już podniesie to nie opuści jak kiedyś stopy spadną.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: tłumacz ich tłumacz. Umowy nawet nie czytał i nie zrozumiał przed podpisaniem skoro nie wie od początku dlaczego przy ratach kapitałowo-odsetkowych ich wysokość się zmienia…
  • Odpowiedz
@rzeznia22: tez sie na tym nie znam, dlatego wzięłam doradcę kredytowego. Nie wyśmiewam sie, z tego ze ktoś nie wie co jest 5- najwiecej w temacie wyśmiewania ludzi z kredytami maja osoby, ktore mieszkają z rodzicami albo nie było ich stać na jakiekolwiek zobowiązanie długoterminowe.
  • Odpowiedz
Teraz będziesz płacił więcej Januszowi za wynajem, żeby Janusz mógł pokryć raty kredytu i wykupić sobie mieszkanie za Twoje pieniążki ( ͡ ͜ʖ ͡)


@camelinthejungle: Cen najmu nie kształtują wyłącznie koszty wynajmujących! Doskonale to widać, bo najemców brakuje i ceny w dużych miastach stoją w miejscu.
  • Odpowiedz
@rzeznia22: kwestie rosnących rat i „pani redaktur my nie czytali a tera przyszli i każo płacić” to tam wuj. Problem w tym, że brali te kredyty na rympał i każda dziura podrożała. Zobacz co się dzieje z budownictwem tzw. „Łanowym”. Ci ludzie przyłożyli bez refleksji rękę do tych gównianych inwestycji sprzedających się na pniu.
Normalny człowiek nawet nie mógł przeanalizować dojazdów, planów, obczaić przeszkola, przejechać się w okolice, bo albo było
  • Odpowiedz
maja stale raty wiec na czyms bank musi przyciac zeby nie bylo drastycznej podwyzki.


@ButtHurtAlert: XDDDDDDDDDDDDDDD sugerujesz, że zmniejszenie udziału kapitału w racie przy ratach równych to wybór banku? Chyba nic śmieszniejszego dziś nie przeczytam.

A skąd właściwie ta różnica w spłacie kapitału? Część odsetkowa może wzrosnąć z 300 na 750 ale nadal - część kapitałowa chyba powinna być niezmienna czyli 650 (tak, wiem że wtedy by było 650 kapitał +
vertical - > maja stale raty wiec na czyms bank musi przyciac zeby nie bylo drastyczn...

źródło: comment_1641223819ywX2av8kOGoEWOvyVEORUS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Pamiętam jak mówili: "hurr durr, płacisz januszowi za wynajem". No to teraz płacą bankowi za wynajem¯_(ツ)_/¯


@Bonetti: XD

Ja #!$%@?ę, jacy tu eksperci. XD
  • Odpowiedz
Zadali zwykłe pytanie. Nie każdy jest specem od finansów. Nikt tam nie płaczę i biadoli, że musi płacić więcej.

Po prostu są ciekawi dlaczego.


@rzeznia22: Takie pytanie to możesz sobie zadać, jak kupiłeś np. pumpernikla zamiast "chlebu dla biedy 3 złote" i nie zdając sobie sprawy, bo na paragonie masz i tu "chleb" i tu "chleb".

Natomiast jeśli tak samo tępo wziąłeś kredyt na 30 lat, to jesteś kurna debilem i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: daje plusa bo ladnie wyjasnione ale to raczej skrót byl, wiadomo ze to nie zalezy od banku ale sam sens taki sam - przy ratach stałych jak rosnie oprocentowanie to logiczne ze trzeba uszczuplic rate kapitalowa aby raty byly rowne :p
  • Odpowiedz
@rzeznia22: Dokladnie, poszlo normalne pytanie. Ale czego Ty oczekujesz od ludzi na tym portalu. Wiekszosc tych wypowidajacych sie to nie ma pojecia o prawdziwym zyciu bo albo jest zwyczajnie za mloda albo spierdoksy siedzace w wieku prawie 30lat w piwnicy u rodzicow nie majac zadnej wizji na przyszlosc.
I nawet zarabiajac 15K w duzym miescie, to zeby kupic mieszkanie to trzeba 600-700 wraz z wykonczeniem to i to Ci nie pozwala
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiu_id: przejrzales nas wszystkich, jestesmy 30 letnimi gimbusami bez pracy mieszkajacy u mamy i zarabiamy 15k na reke w it. Wiecej juz nie odpisuje bo mama mowi ze mam szlaban jutro do szkoly
  • Odpowiedz