Wpis z mikrobloga

Może mnie jakiś Mirek ekonomista oświeci w jaki sposób kupić mieszkanie przed 30, jak nie na kredyt? Czy Wy tu wszyscy zarabiacie naprawdę te magiczne 15k i powiecie "trzeba było się uczyć, zmienić branżę" xD

Same k***a białe płatki śniegu.

@rzeznia22: nie wiem? Może tak jak ja wyjechać do cywilizowanego kraju? Mnie już stać żeby kupić mieszkanie za gotówkę. Co nie zmienia faktu że jestem regularnie opluwany tu na wykopie źe
@Daronk: czytam te komentarze i w koncu widze to co ja mysle - czemu zmiana procentowa splaty? Ale z drugiej strony ja zamoast pytac sie w gowno grupie dzwonilbym do banku( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ButtHurtAlert Zawołaj mnie jak ceny spadną chociaż o 10 procent. W bajki wierzysz jak myślisz że nagle się to stanie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie sprzedawał mieszkania taniej niż kupił bo stopy poszły w górę. Wyższe stopy to okres przejściowy, lepiej dopłacić i dalej mieć mieszkanie niż bez sensownie je sprzedać. Ludzie którzy siedzą w nieruchomościach skądś hajs mają w przeciwieństwie do zawistnych wykopków
@ButtHurtAlert: heh same eksperty widzę, przecież wzór na część kapitałową/odsetkową nie jest w ogóle intuicyjny tylko wpada tu trochę matematyki wyższej, ktoś pyta żeby zrozumieć (przecież tam nie ma żadnych żali, ot zadał pytanie) i się doedukować to go od debili wyzywają.

@jasha

wartość mojego mieszkania, patrząc po cenach transakcyjnych w okolicy, wzrosła o 70%, od kiedy je kupiłem w 2018.


otóż to, debile od hurr durr kredyt to pętla na
@rzeznia22: wszyscy ci spece zapominają, że stopy nie będą rosły to the moon i że kiedyś spadną poniżej obecnego poziomu a wtedy kredyciarze znowu będą płacić groszowe odsetki. Taki cykl. To kiedyś to strzelam, że dwa do pięciu lat. Chyba, że się gospodarka zesra ale to czy ktoś ma kredyt czy nie, nie będzie miało żadnego znaczenia, pod warunkiem, że ma własne mieszkanie bez czyichkolwiek obciążeń.