Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@Bonetti: imho tacy ludzie wlasnie beda napedzali obnizki cen. Jestem pewien ze znalazly sie łby ktore uwierzyly naganiaczom na pewny zysk, ze pieniadz musi zarabiac a najlepsze inwestycje sa ryzykowne no i kupili mieszkanie na wynajem na kredyt. Teraz rynek zweryfikuje i nawet mi ich nie szkoda. Pamietacie typa co robil zrzutke na pocxatku zeszlego roku bo kupil 5 mieszkan pod zastaw a akurat studenciaki i pracownicy mieli zdalne i nikt
@ButtHurtAlert: Alez ludzie kochają #!$%@?ć drugim ludziom i się z nich wyśmiewać.

Zadali zwykłe pytanie. Nie każdy jest specem od finansów. Nikt tam nie płaczę i biadoli, że musi płacić więcej.
Po prostu są ciekawi dlaczego.

Bekę to można mieć z ludzi, co wzięli kredyt na wesele, samochód dla szpanu czy miesiąc miodowy.
Miliony Polaków ma kredyty hipoteczne, bo gdzieś muszą #!$%@? mieszkać - i nie widzę w tym nic zabawnego.
ale to ty napisales wlasnie wysryw z którego wylewa się roszczeniowosc jak to wszystkim Polakom należy się nieruchomosc na wlasnosc czy się stoi czy się leży to kredycik się należy


@kiedysbedetuplatynka: Gdzie ja gościu napisałem, że każdemu należy się nieruchomość na własność?

Choć mimo wszystko, ja uważam, że nadal lepiej jest spłacać kredyt niż płacić za wynajem. Chyba, że często zmieniamy prace/miejsce zamieszkania, to wiadomo - wynajem. Ale jak zamierzamy żyć
@rzeznia22: tak, z tego co czytam tag nieruchomosci to kazdy ma po 500k oszczędności i czeka, az nieruchomości spadna i wtedy nakupią sobie mieszkań. Nikt nie mysli tutaj, ze ludzie kupowali, zeby miec gdzie mieszkać xD W pracy mam styczność z dosyć spora pulą ludzi i na jakies 200 osob tylko jedna kupila mieszkanie na wynajem w ostatnich 6 latach.

@Bonetti: no tak jak chce sie miec gdzie mieszkać to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@rzeznia22: stary jak sie pakujesz w kredyt to by wypadało wiedzieć co moze ci grozic xD ja max co bralem to raty 0%. Na tej grupce wiekszosc to takie pytania glupie ktore powinno sie wiedziec przed wzieciem zobowiazania na 30 lat xD

I nikt sie nie smieje z ludzi co biora kredyt, a z ludzi co biora sobie petle na szyje i nawet nie chce im sie sprawdzic czy nie bedzie
stary jak sie pakujesz w kredyt to by wypadało wiedzieć co moze ci grozic xD


@ButtHurtAlert: Masz rację, też tak uważam, myślę, że część ludzi była tego świadoma i wiedziała, co to są te całe stopy. Część pewnie nie. Jednak jestem pewien, że i tak by wzięli te kredyty - z prostego powodu, że ludzie muszą gdzieś mieszkać, co by się nie działo. Myślisz, że będąc na wynajmie, nikt im nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@rzeznia22: na wynajmie masz opcje spakowania walizek i opuszczenia w ciagu tygodnia, a jak wszyscy beda chcieli sprzedawac mieszkania to sie zejdzie.

W dodatku do @Daronk: serio uwazasz ze pytanie tego typu powinno sie zadawac po wzieciu kredytu a nie przed? Instrumenty finansowe sa dla ludzi rozumnych ktorzy znaja ryzyko i wiedza co podpisuja, a nie takich co sie pytaja czemu bank przy wyzszym wiborze rekompensuje sobie obnizajac czesc kapitalowa
a jak wszyscy beda chcieli sprzedawac mieszkania to sie zejdzie.


@ButtHurtAlert: Do tego nigdy nie dojdzie, że wszyscy zaczną sprzedawać mieszkania - gdzie niby pójdą? Na ulicę?
To są marginalne przypadki, gdzie komuś rozpadła się rodzina, zmienia prace i musi wyjechać itd. Wtedy musi zostawić takie mieszkanie. U większości do tego nigdy nie dojdzie.
W dodatku do @Daronk: serio uwazasz ze pytanie tego typu powinno sie zadawac po wzieciu kredytu a nie przed?


@ButtHurtAlert: Tak. Przy wzroście oprocentowania oczekujesz wzrost odsetek i stałą ratę kapitałową. Mogli pominąć informacje, może ich stać i mają #!$%@?, ale są po prostu ciekawi. Tylko w Twojej głowie to jest "błąd" - ja 200zł potrafię w kieszeń schować i zapomnieć, Ty za 200zł chcesz z tych ludzi zrobić januszy