Wpis z mikrobloga

Jeśli piesi będą mieli pierwszeństwo - będą włazili na jezdnie i pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest bezpiecznie. Często widze świadome wpychanie się pod koła "bo pierwszeństwo". Wynik konfrontacji 1,5 tony blachy z 70kg mięsa jest oczywisty. Drobny błąd kierowcy i po człowieku.

Jeśli piesi nie będą mieli pierwszeństwa (lub będą mieli ograniczone) - będą w naturalny sposob unikali konfrontacji z dużą maszyną. Będą również upewniać się, czy wejście na jezdnię jest bezpieczne. Błąd kierowcy będzie miał mniejsze konsekwencje niż w pierwszym scenariuszu.

Jeśli w danym miejscu dużo pieszych przechodzi przez jezdnie - zrobić sygnalizację. Jeśli mało - przejścia na ktorych mają albo kliknąć by zmieniło się światło albo czekać na luke między samochodami.

#polskiedrogi #mojwlasnywysryw
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arc2: albo nauczyć ludzi, że tryb nieśmiertelność działa tylko w grach XD nic tak nie rozwala jak wpierdzielające się mamusie z wózkami na droge czy są pasy czy nie XD
  • Odpowiedz
@durielek2: żadnego i nawet mandatu nigdy nie dostałem a prawko mam 15 lat. Jako pieszy, rowerzysta i kierowca ustępuje pierwszeństwa i nie włażę na przejście dla pieszych dopóki nadjeżdżające samochody się nie zatrzymają. Śmieszą mnie po prostu komentarze dzieci które nigdy samochodu nie prowadziły i twierdzą że jak wejdą na przejście dla pieszych to magicznie samochody się zatrzymają. Z takiego myślenia życzeniowego biorą się właśnie statystyki potrąceń.
  • Odpowiedz
Ale ty wiesz, że masz obowiązek zwolnić przed pasami?

Tak?


@MePix: no ja miałem obowiązek ale się zamyśliłem i cię nie zauważyłem. Ty zaś jesteś martwy ale w niebie się cieszysz bo miałeś pierwszeństwo wg. ustawy.
  • Odpowiedz
czy ty jak jedziesz na drodze z pierwszeństwem to przed każdym skrzyżowaniem zatrzymujrsz się, patrzysz w lewo i prawo i dopiero jedziesz?


@durielek2: oczywiście, że nie. A czy teraz przed każdym przejściem dla pieszych będziesz musiał się zatrzymać? Skąd w ogóle to porównanie?
  • Odpowiedz
@ethics: przecież taki sam scenariusz może się zdarzyć na zwykłym skrzyżowaniu między kierowcami samochodów. Jak nie sprawdzisz czy nie jedzie ktoś kto ma pierwszeństwo i mu się wpakujesz to też możesz zginąć ty lub on.
Ludzie od miesięcy gadają bzdury o tych nowych przepisach i wymyślają jakieś scenariusze z kosmosu, a on właściwie nic nie zmienia xD
  • Odpowiedz
Jeśli piesi będą mieli pierwszeństwo - będą włazili na jezdnie i pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest bezpiecznie


@L-LORD: może wtedy kierowcy wreszcie zaczną zwalniać przed przejściem dla pieszych, do czego zresztą zobowiązuje ich prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L-LORD: Myślę, że na ulicy powinno obowiązywać prawo dżungli. Silniejszy/większy powinien mieć pierwszeństwo. Pieszy powinien wchodzić na ulicę na swoją odpowiedzialność. Tylko zielone światło powinno zapewniać pieszemu pierwszeństwo.
Oczywiście kierowca również powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejść dla pieszych.
Trzeba mieć na uwadze, że cięższej wyhamować kilku tonowy pojazd.
  • Odpowiedz
Ludzie od miesięcy gadają bzdury o tych nowych przepisach i wymyślają jakieś scenariusze z kosmosu, a on właściwie nic nie zmienia xD


@max1983: no właśnie zmienia bo kiedyś człowiek się zatrzymywał przed przejściem i się rozjerzał czy jest bezpiecznie i czy kierowca go widzi. A teraz mamy takie sytuacje, że pieszy wali szybko na przejście bez rozglądania i jeśli jechałeś blisko przejścia to możesz nie wyhamować.
  • Odpowiedz
@kutafonixor: tyle lat masz prawko i nie umiesz samochodu zatrzymać? Albo masz coś z mózgiem albo z samochodem, wybieraj. Może jedno i drugie uda się naprawić byś zdążył wyhamować przed przejściem?
  • Odpowiedz
tyle lat masz prawko i nie umiesz samochodu zatrzymać?


@mikau: no patrz gdyby to było takie proste to na świecie nie byłoby wypadków... geniusze wykopu
  • Odpowiedz
@durielek2: a czytać ze zrozumieniem umiesz czy jeszcze Cię tego nie nauczyli w szkole? Też wchodzisz z mordą w telefonie na przejście bez upewnienia się czy ktoś się zatrzymał? A jak trafisz na takiego samego kierowcę jak Ty który zamiast na drogę to gapi się w telefon? Ja tam nie ryzykuje wchodzenia na przejście dopóki kierowca sam mnie nie puści, nie włażę na przejście tylko dlatego że mam pierwszeństwo
  • Odpowiedz
teraz mamy takie sytuacje że jest mniej wypadków i kierowcy nauczyli się dostrzegać pieszych na drodze


@durielek2: bo k---a miasta są tak zakorkowane teraz, że w mieście jedzie się 20km/h to ciężko kogoś zabić
  • Odpowiedz
jeszcze żaden mi nie wskoczył pod koła więc żadnego. Mam nadzieję że to się nie zmieni wraz z tymi debilnymi przepisami.


@91mleko: dziwne, czytając wykop można odnieść wrażenie że piesi na każdym kroku to robią
  • Odpowiedz
@L-LORD: Jeśli piesi nie będą mieli pierwszeństwa to bmwiarze będą specjalnie przyspieszać przed przejściem (nie żeby tego teraz cześć nie robiła), a na dodatek hak pójdziemy dalej za twoja rada to zaraz zamontujemy 35mln sygnalizacji na każdych pasach i cała polska stanie. C-----e masz te wysrywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz