Wpis z mikrobloga

Właśnie jadę robić prezentacje numer 11 mieszkania na wynajem w spoko cenie i lokalizacji w Krakowie. Mieszkanie ma ewidentne wady które zniechęcają: jak np mała podblatowa lodówka, brak zmywarki, czy okna na ruchliwa ulice. Jakie są waszym zdaniem największe „grzechy” mieszkań na wynajem, które sprawiają ze ciężko je wynająć poza sezonem? #nieruchomosci #mieszkanie
  • 16
mała podblatowa lodówka, brak zmywarki, czy okna na ruchliwa ulice


@KromkaMistrz: okna na altankę śmietnikową, brak piekarnika, brak balkonu (szczególnie dla palaczy), brak windy (szczególnie w przypadku mieszkań na piętrze), grzyb, wilgoć i robactwo w mieszkaniu, brak miejskiego ogrzewania tylko np. bojler w łazience, malutki metraż (np. cały lokal 20m2), stare i niefunkcjonalne wykończenie mieszkania, mieszkanie zagracone meblami właściciela, których ten nie pozwala wyrzucić.

Dla mnie dużym minusem jest jeszcze brak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KromkaMistrz: Wady które wychodzą na jaw po zamieszkaniu. W moim poprzednim np. nie miałem zimnej wody w kuchni (działała tylko gorąca), drzwi wejściowe które się wypaczyły i trzeba je dociągać jedną ręką przy zamykaniu i otwieraniu. W moim obecnym mam np. wadliwą instalację co i grzejnik w sypialni słabo grzeje (już zdiagnozowana przytkana rurka).
Właściciele jak złapią lokatora to potem mają już go gdzieś. A człowiek nie chce się co chwilę
@KromkaMistrz: dla mnie brak zmywarki nie jest dużą wadą, ale okna wychodzące na ruchliwą ulicę już tak. Poza tym: odpada 4 piętro bez windy, brak ogrzewania miejskiego, wolałabym żeby nie było piecyka gazowego. Odrzuca mnie też syfiasta klatka schodowa (np na Azorach widziałam taką całą wysprejowaną kibolskim gównem). Ważne jest też pierwsze wrażenie: wchodzę do mieszkania i widzę że meble zniszczone, łazienka zapuszczona i z grzybem to od razu mnie odrzuca.
nieprzemyślany wybór mebli, brak dużej ilości szafek, szaf. Generalnie tak wyglądają mieszkania typowo pod wynajem gdzie właściciel sam nie mieszkał i nie inwestował w poprawienie praktycznoci mieszkania.


@papapak: Z tego co obserwuję, to ten problem nieprzemyślanych mebli występuje nie tylko w mieszkaniach pod wynajem... Właśnie mieszkania pod wynajem urządzone przez flippera potrafią być dużo bardziej z głową urządzone, niż większość polskich domów, w których miałam okazję być...

Totalnie tego nie kumam
@KromkaMistrz: 4 chaty już wynajmowałem i największe wady to brak agd (pralka, zmywarka, lodówka, mikrofala etc.), miło jeżeli na wyposażeniu są też takie pierdoły jak czajnik elektryczny czy toster - to kosztuje grosze. Drugi problem to obawa przed tym czy właściciel nie będzie nachodził, czy nie jest podejrzany i czy nie każe się za kilka miesięcy wynosić. Trzecia sprawa to meble - nie raz łapałem się na to że podobało mi