Wpis z mikrobloga

Co Mirki sądzą o RODach i ewentualnej ich likwidacji ma poczet mieszkań? Faktem jest ze w centrum miasta o działki jest coraz ciężej a np w takim Krakowie RODy są bardzo często położone w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Zapraszam do dyskusji.
#nieruchomosci
  • 31
@PandaCKratka: Ze względów politycznych raczej nie do ruszenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Działkowcy są nieźle zorganizowani wokół PZD, zdeterminowani, zawsze mogą przyjść na radę miasta i zrobić aferę, że biednym emerytom zabiera się jedyne miejsce odpoczynku. Co ciekawe myślałem, że w miarę jak będzie odchodzić starsze pokolenie to presja na utrzymanie rodosów będzie mniejsza, a tu na razie nic z tego.
@PandaCKratka: ROD to największy rak w Polsce. Największa beka jest jak ktoś 1 raz przyleci do Polski i wysiądzie z samolotu na Okęciu i pierwsze co widzi to te śmieszne domki, bo w okolicy lotniska tego pełno i myśli, że Polacy w czymś takim mieszkają xD

Jak dla mnie to ROD powinny być do wywalenia a na to miejsce wstawić ogólnodostępny park albo jakieś osiedle, a nie marnowanie przestrzeni w dobrej
@PandaCKratka: gdzieś czytałam że szacunkowo na działkach mieszka ponad 10000 osób (pewnie jest ich 2 razy więcej). Mnie osobiście cieszą takie ogródki w przestrzeni miejskiej. Enklawy zieleni dla ptaków, owadów i emerytów.

Emerytury dostaje 810,73 zł. I za to nie jestem w stanie wynająć czegokolwiek i utrzymać się, bo leki muszę sobie kupić i jedzenie też, a jeszcze w spadku dostałam psa, a z psem mnie nikt nie przyjmie na wynajęte
gdzieś czytałam że szacunkowo na działkach mieszka ponad 10000 osób (pewnie jest ich 2 razy więcej). Mnie osobiście cieszą takie ogródki w przestrzeni miejskiej. Enklawy zieleni dla ptaków, owadów i emerytów.


@BojWhucie: A możemy by tak trochę mniej lewicowo i dogmatycznie podejść do tematu, ogródki wyburzyć i sprzedać grunt po cenie rynkowej, a za część dochodu wybudować mieszkania komunalne dla tych co teraz siedzą w tych chatkach z dykty?
A możemy by tak trochę mniej lewicowo i dogmatycznie podejść do tematu, ogródki wyburzyć i sprzedać grunt po cenie rynkowej, a za część dochodu wybudować mieszkania komunalne dla tych co teraz siedzą w tych chatkach z dykty?


@kiedysniebylembordo: osiedla deweloperskie to jest dramat. Betonoza i klaustrofobia otoczona płotem.
osiedla deweloperskie to jest dramat. Betonoza i klaustrofobia otoczona płotem.


@BojWhucie: No to dobrze, że jest przynajmniej ta dykta utkana szmatami. Co prawda w nocy temperatura spada do zera, ale za to nie ma ogrodzeń i betonu. Uwielbiam doktrynerów. :)
Dobra robimy challenge, ja robię foty pęknięć w ścianach w moim mieszkaniu w 2 letniej deweloperce, ty idziesz na działkę i robisz takie same, dill?


@Zordon_: A chcesz zdjęcia pęknięć na mojej ścianie w budynku sprzed 20 lat? Za PRL też miałem zawsze takie pęknięcia. Każdy budynek "pracuje", a jeżeli to nie bait i rzeczywiście upłynęło dopiero 2 lata, to masz prawo do naprawy gwarancyjnej.
@little_muffin: ale przestrzeń rodów można lepiej spożytkować niż to coś co tam się znajduje. Przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców typu park z odpowiednia roślinnością oczyszczająca powietrze a nie ogródki ma których rosną ogórki, jakies chwasty i altanki. Mix park i osiedle w tym miejscu to jest coś co by było idealnym rozwiązaniem
@little_muffin: jakie państwowe to niczyje, co ty w ogóle gadasz xD mówisz ze tykam się prywatnej własności a ja ci odpowiadam ze to nie jest prywatne a zarządzać tym maja prawo właściciele czyli uwaga uwaga… nie osoby które tam się kiszą. I to tyle. Gdyby to była własność prywatna to bym wgl tematu nie poruszał bo nie byłoby takiego sensu ale sytuacja jest nieco inna. Widzę ze tylko część spadkowiczów ogarnia