Wpis z mikrobloga

Po prawie 2 latach z COVID można chyba w końcu podać fakty, które są tylko trzy:
- każdy będzie musiał przechorować COVID
- szczepienia nie chronią przed zakażeniem ale zmniejszają szansę na hospitalizację i bardzo zmniejszają ryzyko zgonu
- lockdowny są praktycznie bez sensu i przynoszą dużo więcej strat niż korzyści

To tyle. Reszta to gdybanie lub kłamstwa. Ja w tym wszystkim nie rozumiem tej wojny między ludźmi procovid i antycovid. Trochę jakbym patrzył na dwie małpy, z całym szacunkiem do tych zwierzątek.
#koronawirus #swiat #nauka #bekazpodludzi
Nobody32 - Po prawie 2 latach z COVID można chyba w końcu podać fakty, które są tylko...

źródło: comment_1640852110ZoW4gr3p0PoiaZe5B7GIX9.jpg

Pobierz
  • 74
każdy będzie musiał przechorować COVID


@Nobody32: wiedząc i tym że każde kolejne zachorowanie wyniszcza organizm mozna nawet założyć ze każdy będzie musiał umrzeć na COVID

Nastąpi drastyczne skrócenie czasu życia ludzi, dzięki czemu uda się zrealizować plan depopulacji i ochronić planetę Ziemię( ͠° °)
wiedząc i tym że każde kolejne zachorowanie wyniszcza organizm


@MilionoweMultikonto: szansa na reinfekcję jest tak znikoma, że nie warto się nad nią rozwodzić

że po szczepieniach występują skutki uboczne min


@PanNieznanypl: tak, ale patrząc na prostą statystykę widać, że groźba śmierci od covid jest znacznie wyższa od groźby śmierci od nopa, szczególnie dla osób starszych. jak ktoś jest młody i zdrowy, to może faktycznie bez sensu.
@Nobody32:

- szczepienia (…) zmniejszają szansę na hospitalizację (…)


Jeśli chodzi o Polskę to masz na to jakieś dane? Pytam, bo właśnie szukam danych i niestety nic nie znalazłem - są tylko wypowiedzi ministra/epidemiologów a nie ma danych dotyczących hospitalizacji zaszczepionych/niezaszczepionych a piszesz, ze to FAKT wiec musi się on opierać się na danych (bo w innym razie to jest opinia).

szczepienia (…) bardzo zmniejszają ryzyko zgonu

Z tym „bardzo” to
@TurboDynamo: Nie pokazują tego dane z wielu państw np Francja czy Wielka Brytania gdzie masz mnóstwo zakażeń a wyszczepienie spore. Pewnie jakoś tam zmniejsza szanse ale koniec końców i tak zachorujesz
@Jarzyna_pinky: Polegam na danych z ostatnich dni gdzie w wielu państwach jest sporo zachorowań a zgony są na poziomie kilku dziennie. Oczywiście ma na to wpływ także poziom służby zdrowia ale jednak to nie może być przypadek że w wielu krajach są nowe fale zakażeń ale zgonów jest mało a poziom wyszczepienia spory. Ja sobie tych artykułów nie zapisuje na dysku ale widziałem ich sporo w ciągu ostatnich paru tygodni tzn
"- każdy będzie musiał przechorować COVID
- lockdowny są praktycznie bez sensu i przynoszą dużo więcej strat niż korzyści"

Jak pisałem o tym na początku pandemi to dostawałem same minusy oraz teksty typu: "chcesz zabić babcie?"
Nie pokazują tego dane z wielu państw np Francja czy Wielka Brytania gdzie masz mnóstwo zakażeń a wyszczepienie spore. Pewnie jakoś tam zmniejsza szanse ale koniec końców i tak zachorujesz


@Nobody32: pokazują to badania laboratoryjne. Analiza liczb bezwzględnych w różnych krajach jest idiotyczna ponieważ nie uwzględnia nieskończonej ilości uwarunkowań takich jak kultura, restrykcje(ktore często są stosowane losowo i mogą zarówno pomagać jak i szkodzić) itp. Badania laboratoryjne są pozbawione tych wszystkich