Wpis z mikrobloga

Po prawie 2 latach z COVID można chyba w końcu podać fakty, które są tylko trzy:
- każdy będzie musiał przechorować COVID
- szczepienia nie chronią przed zakażeniem ale zmniejszają szansę na hospitalizację i bardzo zmniejszają ryzyko zgonu
- lockdowny są praktycznie bez sensu i przynoszą dużo więcej strat niż korzyści

To tyle. Reszta to gdybanie lub kłamstwa. Ja w tym wszystkim nie rozumiem tej wojny między ludźmi procovid i antycovid. Trochę jakbym patrzył na dwie małpy, z całym szacunkiem do tych zwierzątek.
#koronawirus #swiat #nauka #bekazpodludzi
Nobody32 - Po prawie 2 latach z COVID można chyba w końcu podać fakty, które są tylko...

źródło: comment_1640852110ZoW4gr3p0PoiaZe5B7GIX9.jpg

Pobierz
  • 74
@TurboDynamo: Dobrze ale jeśli szczepionka podobno chroni przez 6 do 9 miesięcy to uważasz że mamy się szczepić np co roku? Ja uważam że to nierealne i w końcu każdy zachoruje. Napisałem że szczepienia nie chronią przed zakażeniem w tym sensie że nie dają Ci gwarancji że nie zachorujesz. W szpitalach jest jednak sporo zaszczepionych. Dlatego dla mnie realna konkluzja jest taka, że masz się szczepić aby zmniejszyć ryzyko hospitalizuje i
@Nobody32: każdy ma inny powód szczepienia. Ja pare miesięcy temy przez przypadek wszedłem na oddział covidowy - bo miałem do załatwienia swoje sprawy i nie wiedziałem że oddział który mnie interesuje został przeniesiony. Nie zaraziłem się. Nie wiem czy szczepienie miało wpływ czy nie ale znam też lekarza który mówi że rozmawia z covidowcami normalnie w zwykłej maseczce a nie chorował - tylko się szczepił.
Ja tam będę brał boostery co
nie wiedziałem że oddział który mnie interesuje został przeniesiony. Nie zaraziłem się. Nie wiem czy szczepienie miało wpływ czy nie ale znam też lekarza który mówi że rozmawia z covidowcami normalnie w zwykłej maseczce a nie chorował - tylko się szczepił.


@TurboDynamo: fajnie, ale w 2 lata pandemii chyba powinienes zrozumiec, że mechanika zarażania ma sie nijak do tych słynnych animacji z odbijającymi sie piłeczkami i nie jest tak, że jak
Ale przecież zaczynajac alfabetycznie Australia i Austria maja rekordy zachorowań, a ponad 90% zaszczepionych i coraz większy zamordyzm. Kogo obchodzą laboratoria XDD


@karamba16: a nie połączyłeś kropek że mają też najmocniejsze lockdowny?
szczepienia nie chronią przed zakażeniem ale zmniejszają szansę na hospitalizację i bardzo zmniejszają ryzyko zgonu

lockdowny są praktycznie bez sensu i przynoszą dużo więcej strat niż korzyści


@Nobody32: Dlatego właśnie lockdowny, ale dla niezaszczepionych mają sens, bo jest to jeden z niewielu skutecznych bodźców dla niektórych zakutych umysłów by się zaszczepili. Jak nie działa argument marchewki, to trzeba siegnąć po kija.
@Nobody32: moim zdaniem lockdowny bywają skuteczne ale ich koszt dla reszty społeczeństwa jest zbyt duży, nie wspominając o ludziach dla których nałożenie maski w sklepie to zamach na wolność...
@Tranzystor_IGBT:

nic nie napisalem o faszyzmie


No nie rżnij teraz głupa, obóz koncentracyjny i łapaki na ulicy to wprost aluzja do faszyzmu.

za to ty uwazasz ze cel uswieca srodki


Piękny sofizmat rozszerzenia nam Pan tu przedstawił.

Nie ze mną te tanie sztuczki, zamiast udawać durnia lepiej odpowiedź - Czy obowiązek posiadania prawa jazdy przed wejściem za kółko oraz w ogóle istnienie kodeksu karnego, to już ten faszyzm odbierający wolność czy
a może nie orzeszedlem zadnego bezobjawowego covidu tylko moj organizm mial kontakt i odparl atak? Nie każdy kontakt z wirusem to zarażenie. Powinienes to wiedziec.


@Tranzystor_IGBT: ty też powinienes wiedzieć że możliwe że go przeszedłeś bezobjawowo. Zakładasz że go nie przeszedłeś a tego po prostu nie wiesz.