Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od prawie roku, regularnie co miesiąc rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusję z której rodzą się kolejne pomysły. W większości przypadków propozycjami są moje autorskie rozwiązania oraz inspiracje spośród setek Waszych komentarzy. Zainteresowanych zapraszam do wymiany poglądów, dzielenia się swoimi sugestiami oraz prześledzenia archiwalnych wpisów pełnych ciekawych pomysłów. Dajcie znać koniecznie jeżeli seria wpisów przydała się do świątecznych inspiracji prezentowych!

Dziś kilka nowych strzałów:
1. Oczyszczacz powietrza - żyję w mieście z bardzo zanieczyszczonym powietrzem więc pluję sobie w brodę jedynie że na tę decyzję zakupową zebrałem się tak późno. Mój wybór padł na Xiaomi przez przystępną cenę, dobry design i możliwość pełnej automatyzacji w apce mobilnej. Koszt 550zl. Konieczna wymiana filtra co pół roku.

2. Krem do twarzy z filtrem SPF 50 - to efekt mojej ostatniej wizyty u dermatologa który zapytał czy stosuje kremu do twarzy z takim filtrem. Polecam poczytać więcej o wpływie promieni słonecznych na cerę i rozważenie tej opcji. Cena 50zl/100ml.

3. Wizyta u psychologa - nie byłem pewien czy potrzebuję udać się do psychologa czy psychoterapeuty. Znalazłem osobę która jest jednocześnie jednym i drugim. Koszt to około 200zl za wizytę. Mimo wszystko uważam że najlepsza inwestycja to ta w siebie. Każdemu polecam otwarcie się na tę formę wsparcia, być może na przeszkodzie wejścia na inny level życiowy stoi właśnie Twoja głowa?

Uwaga od tego wpisu następuje mała zmiana: jeżeli podobają Ci się wpisy w tej serii i czerpiesz z nich wartość dodaną to zostaw plusa a jeżeli chcesz DODATKOWO być wołanym do kolejnych wpisów to zaplusuj mój pierwszy komentarz pod tym wpisem.

Obserwuj TAG AUTORSKI #mirekmasterclass aby móc w każdej chwili wrócić do ponad tysiąca inspiracji z komentarzy Mirków.

Dołącz do naszej dyskusji odpowiadając poniżej na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.

W kwestii zbiorczego posta który obiecałem miesiąc temu informuję że potrzebuję na to więcej czasu ale pracę trwają i wkrótce podzielę się z Wami rocznym podsumowaniem naszych dyskusji. Dzięki!

Korzystając z okazji, wszystkiego wspaniałego w Nowym Roku jeżeli czytasz ten wpis.
  • 343
@masternodeBTC:
1. Multitool Leatherman. Za 300 kupiłem parę lat temu wave, ale dzisiaj to już nierealne, więc zostaje sidekick albo wingman. Nie ma porównania do chińszczyzny, genialne narzędzie w kieszeni.
2. Nóż kuchenny Victorinoxa. Przeskok z fiskarsów na vicka kuchennego to był kosmos, jedzenie robi się szybciej i przyjemniej.
3. Duży, porządny powerbank. Xiaomi 10000AH już nie raz mi uratował dupę na odludziu.
4. Karnet na siłownię. Zdecydowana poprawa nie tylko
@plaisant: robiłem swego czasu research przed wyborem ledgera lub trezora i nie natrafiłem nigdzie na informacje że wspomniane przez ciebie aspekty dyskwalifikują ledgera. Jedynie lipa z tym ostatnim wyciekiem danych ale nie wpływa to na bezpieczeństwo przechowywanych srodkow. Generalnie gdzie nie czyta się o przechowywaniu krypto to Ledger pojawia się zawsze obok Trezora, jak się na to zapatrujesz?
@masternodeBTC:
koc elektryczny do ogrzewania się lub do położenia na łóżko - włączyć 15 min przed pójściem spać, mam taki co po 30 min sam się wyłącza. Polecam bardzo

termos albo kubek termiczny ale taki który jest szczelny - odmienił może nie moje życie, ale moje podróże nw pewno. Ja mam firmy smile, można otworzyć jedną ręką

rozdrabniacz albo inaczej siekacz do warzyw - używam głównie do cebuli bo nienawidzę kroić
fiskarsa - @masternodeBTC: 
koc elektryczny do ogrzewania się lub do położenia na łó...

źródło: comment_1640818928nfuzDq8Wap9lBM2D9sc7RP.jpg

Pobierz
@masternodeBTC: zamiast typowych kaleson, to poliestrowe spodnie(takie obcisłe rajtuzy) do biegania w Decathlon, jestem w nich cały dzień w biurze wysiedzieć i nie jest za gorąco, a na przystanku nie jest za zimno. Koszt około 60zł

Cienutka czapka z merynosa z Decathlon. Dałem za nią 40 lub 50zł, wygląda się trochę jak kondon, ale jest w sam raz pod kask czy normalnie do chodzenia przy 5-10 stopniach.

Skarpetki we fikuśne wzory,
@masternodeBTC: pompka do wody montowana na na butle 5 l. Od jakiegoś czasu zamiast kupować wodę 1,5 l kupuje 5l, dzieciaki nie ogarniają żeby samodzielnie nalać sobie z tak dużej butli wodę. Wydałam 6 zł, oszczedzilam nalewanie wody do szklanki 20 razy dziennie

@Belbiteo link?;p
@masternodeBTC
Kupiłem sobie jakiś czas temu lupę nagłowną Donegan Optivisor DA-5. Świetne do majsterkowania precyzyjnego, modelarstwo, lutowanie itp. Wcześniej testowałem tanie zamienniki z Allegro z plastikowymi soczewkami, nie mają do tego startu. Donegan ma dobrej jakości soczewki szklane (ramka niebieska). Jest też wersja z plastikowymi soczewkami (ramka przezroczysta), tańsza ale nie polecana.
Da się to dostać na amerykańskim Amazonie za około 270 zł z wysyłką do Polski i wliczonym podatkiem/cłem. Na polskim
@masternodeBTC
Ja jakiś czas temu kupiłem swoje pierwsze spodnie joggery.
Wcześniej zawsze team normalne jeansy. Joggersy to jest kilka leveli wyżej jeśli chodzi o wygodę. No niesamowite jak fajne, wygodne i w sumie nie mniej ładne to spodnie. Teraz to mam chyba z 5 par i zwykle jeansy to już tylko od święta noszę xD

Głośnik bluetooth: niby mam jakis tam sprzęt grający stacjonarny w domu ale wiecie jak to jest.. Człowiek