Wpis z mikrobloga

Zagłębiłem temat z tego wpisu: https://www.gov.pl/web/cskmswia/oswiadczenie oraz https://www.wykop.pl/link/6426463/comment/100104017/#comment-100104017

TLDR:


Jako obywatel chciałem skrócić swoją izolację podobnie jak jeden z czołowych prezesów TVP. W dniu dzisiejszym rozmawiałem z pracownikiem rządowej infolinii oraz dwoma inspektorami stacji sanitarnej.

Bazując na tym oświadczeniu szpitala, poprosiłem o skrócenie mojej izolacji ponieważ mam wynik pozytywny, a już minęły 3 dni, więc na bank muszę być już ozdrowieńcem. W trakcie rozmów wspomniałem, że na rządowej stronie szpitala jest informacja o tym, że obywatel miał wykonanie badani rtPCR i i został mu przyznany status ozdrowieńca na następny dzień.

Pracownik infolinii oraz jeden z inspektorów przyznali mi rację. Stwierdzili, że to bezprawne i jak widać mamy równych i równiejszych, ale co możemy zrobić ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pracownik z infolinii po mojej interwencji zrobił zgłoszenie i po niecałej godzinie odezwał się do mnie inny inspektor, który wyjaśnił, że inspekcja odpowiada tylko za kwarantannę, ale jeśli ktoś jest zakażony to przechodzi na izolację. Izolacja może być skrócona tylko za decyzją lekarza, który na podstawie wywiadu i wyników może tą izolację skrócić, co pewno miało miejsce w przypadku prezesa.
Wynika z tego, żeby skrócić swoją izolacje (czyli masz test, że jesteś zakażony) trzeba znaleźć lekarza, który podpiszę się pod tym i zdecyduje o zakończeniu izolacji.

#koronawirus #kwarantanna #tvpis
  • 34
@rad_kop: @cin3k: jak nie ma możliwości. Każdy lekarz POZ Ci skróci izolacje, jeśli mu dasz dwa wyniki negatywne pod rząd.

edit: wiem, bo miałem ten temat osobiście z żoną, która dostała fałszywie pozytywny wynik. Co prawda #!$%@?łem się z infoliniami z 3 dni, ale ostatecznie się udało po 2 negatywnych PCRach.

edit2: no dobra, może nie każdy, ale w inspekcji sanitarnej mi powiedzieli, że lekarze rodzinni z reguły skracają. Nasza
Przecież zero zrobił porządek z korupcją w środowisku lekarskim... Więc jak to możliwe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Adef: czyli lekarze nie mają już dodatków za kowidowych pacjentów?
@cin3k Rozporządzenie jasno mówi kto i pod jakimi warunkami może Cię zwolnic z izolacji. Owszem, udział lekarza jest niezbędny, ale nie może on tego zrobić bez dwóch testów negatywnych, a tych nie bylo
izolacje skracają lekarze, a nie inspekcja; jakiś lekarz zwyczajnie podpisał się pod tym, że prezes nie zaraża i jest git;


@cin3k: mogą skrócić, ale na podstawie 2 wyników negatywnych w odstępstwie bodaj 2 dni i trzeba należeć do odpowiedniej grupy osób. Kurski żadnego z tych warunków nie spełnił...