Wpis z mikrobloga

#microsoft #powerautomate #office #pracbaza #informatyka

Bawił się ktoś może Power Automate? O ile z uploadowaniem załączników z wiaodmości do sharepointa/onedrive nie ma większego problemu tak z odczytywaniem zawartości i warunkami mam już problem.

Chce aby power automate analizował zwartość załącznika (CSV) i jeżeli w którymkolwiek miejscu wystąpi string "ERROR" to ma zrobić to i tamto.
Nie mogę rozpracować tego w jaki sposób przekazać do warunku "plaintext" cały czas dostaje zwartość zapisaną w bajtach...
loginzajetysic - #microsoft #powerautomate #office #pracbaza #informatyka

Bawił si...

źródło: comment_1640034344nQYoC75qtFsufRAYwKmuBO.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_zajety_sic: a jesteś pewny, że on jest w stanie przechwycić załącznik i na jego podstawie wykonać akcje?

Na 100% jest w stanie zapisywać wszystkie załączaczniki z maili, ale nie wiem czy operacja na załączniku i sprawdzanie jego treści, to już nie jest wykonanie akcji na Onedrive.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login_zajety_sic: znalazłem odpowiedź na forum MS:

There is no any way to get the data inside the email attachment in Microsoft flow currently, so your requirement to check the key word from the excel attachment couldn't be achieved in Microsoft flow currently.
@login_zajety_sic: ja u mnie w pracy rozwiązałem to Power Automate + Python.

Przez Power Automate zapisywałem załącznik interesującego maila na dysku OneDrive albo lokalnym a później prostym skryptem otwierałem go i sprawdzałem co w nim jest.